Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 10 05

Būtina patikrinti visų valstybės tarnautojų skaidrumą, teigia prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri siūlo Seimui išplėsti specialiųjų tarnybų tikrinamų į aukštas pareigas skiriamų asmenų sąrašą, teigia, jog patikrinti reikia visų valstybės tarnautojų skaidrumą.
Politologų teigimu, D.Grybauskaitės veiksmai ateinančiais metais priklausys nuo situacijos šalies viduje ir užsienyje.
D.Grybauskaitė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Valstybės tarnyba turi būti visa apimanti, patikrinimai turi tapti privalomi prieš priimant į valstybės tarnybą. Valstybės tarnyboje visi dirbantys žmonės turi būti patikrinti ir atitikti aukščiausius etikos reikalavimus“, – antradienį žurnalistams sakė šalies vadovė.

Pasak jos, „pirmiausiai tai yra antikorupcinis patikrinimas, tai žmogaus skaidrumas ir jo interesai, jokiu būdu ne asmeninė informacija“.

Prezidentūra antradienį pranešė, kad į specialiųjų tarnybų tikrinamų asmenų sąrašą siūloma įtraukti ministerijų kanclerių, savivaldybių administracijos direktorių, visas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, prokurorų, strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir valstybės įmonių, jų padalinių vadovų bei pavaduotojų pareigas.

Tikimasi, kad bendradarbiaujant su Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Teisingumo ministerija parengtas bei Seimui teikiamas tai numatantis įstatymų pataisų paketas užkirs kelią į valstybės tarnybą patekti abejotinos reputacijos žmonėms ir leis sumažinti korupcijos valstybės tarnyboje mastą.

Pakete – Korupcijos prevencijos, Valstybės tarnybos ir Operatyvinės veiklos įstatymų pataisos.

Prezidentūros teigimu, pataisos apibrėžia, kokia informacija turi būti pateikta apie į valstybės tarnybą pretenduojantį asmenį, kad neliktų galimybių nutylėti svarbios, visapusiškai žmogų charakterizuojančios informacijos. Kol specialiosios tarnybos nepateikė tokios informacijos, siūloma uždrausti priimti į valstybės tarnybą.

Taip pat siūloma numatyti, kad specialiųjų tarnybų pateikta informacija gali būti teisinis pagrindas nepriimti arba atleisti asmenį iš valstybės tarnybos. Pataisos taip pat numato galimybę operatyvinę informaciją naudoti ir traukiant asmenį drausminėn, tarnybinėn ir administracinėn atsakomybėn.

Pagal šiuo metu galiojantį Korupcijos prevencijos įstatymą informacijos apie asmenį, siekiantį eiti pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje, į kurias skiria Seimas, prezidentas, Seimo pirmininkas, Vyriausybė arba ministras pirmininkas, taip pat valstybės bei savivaldybių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų, viceministrų, skiriamų savivaldybių merų pavaduotojų, ministerijoms pavaldžių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų pareigas, pateikimas yra privalomas.

Sprendimą dėl prašymo, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba pateiktų informaciją apie asmenį, priima jį skiriantis ar paskyręs įstaigos vadovas arba valstybės politikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius