Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čaplikas: medikų darbo laiką suvienodinom jų prašymu

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybei suvienodinus visų medikų darbo savaitės bei atostogų trukmę, Hipokrato priesaiką davusiųjų bendruomenė pyksta ir grasina protesto akcijomis – esą net ir priėmus šį sprendimą, sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas juos tikino, kad darbo laiko trukmės ir atostogų suvienodinimo klausimas dar svarstomas.

Pagal balandžio 29 dieną Vyriausybės posėdyje priimtą nutarimą keičiami iki šiol galioję medikų darbo valandas bei atostogų trukmę reglamentuojantys nutarimai iš esmės keičia darbo organizavimo tvarką sveikatos priežiūros įstaigose bei greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybose. Pataisos pirmiausia palietė vadinamųjų rizikingų profesijų medikus, kurie teikia medicinos paslaugas psichiatrijos klinikose, sutrikusio vystymosi asmenims, ligoniams po sunkių galvos traumų, insultų, navikų, pacientams, besigydantiems tuberkuliozę, lytiškai plintančias ligas, AIDS. Taip pat ilgiau dirbti turės ir dalį atostogų prarado anesteziologai, GMP darbuotojai, specialistai, dirbantys su cheminėmis medžiagomis, higienistai, atliekantys dezinfekciją ir deratizaciją, įkalinimo įstaigų medicinos personalas.

Labiausiai nukentėjo radiologai ir teismo medikai – jiems per savaitę prisideda visa darbo diena, o atostogos sutrumpėja savaite. Visiems kitiems sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams darbo valandų skaičius per savaitę sutrumpėja viena valanda.

Ministras: to prašė medikai

Sveikatos apsaugos ministras žurnalistams trečiadienį teigė, kad nutarimai, susiję su darbo laiku bei atostogų trukme, buvo derinti su gydytojų bendruomene ir priimti gydytojų bendruomenės prašymu. Ministras teigė, kad šie klausimai buvo derinti su Lietuvos gydytojų sąjunga, didžiųjų ligoninių vadovais.

Pasak jo, Lietuvos gydytojų sąjungos vadovas Liutauras Labanauskas taip pat dalyvavo sprendžiant šiuos klausimus. „Du mėnesius derinome tikrai. Noriu pabrėžti, kad didžiajai daliai medikų bendruomenės padidinome atostogų trukmę. Dviem trečdaliams atostogos pailgėjo viena diena. Tam tikra išskirtinė kategorija, kuri kažkodėl gaudavo 42 atostogų dienas, o kita gydytojų bendruomenė gaudavo tik 35 dienas. Mes įvedėme vienodą, 36 dienų, atostogų trukmę“, – kalbėjo ministras.

Jis teigė, kad toks nutarimas buvo priiimtas medikų bendruomenės prašymu. „Buvo padaryta daug visokių išlygų – šie nutarimai gyvavo 10–15 metų. Mes tiesiog suvienodinome. Kodėl kadaise buvo nuspręsta taikyti išlygas, aš nežinau“, – kalbėjo ministras.

Gydytojai: nusprendė be mūsų

Lietuvos medikų profesinė sąjunga šiuos Vyriausybės nutarimus vertina kaip teisės aktų pažeidimą, nes esą sprendimai buvo priimti su jais nesitarus.

Šalies medikų profsąjungos birželio 3 dieną ketina surengti piketą prie Seimo, kuriame reikalaus atšaukti minėtus nutarimus dėl atostogų ir darbo laiko suvienodinimo. Medikai ketina suvažiuoti iš visos Lietuvos prie Seimo reanimobiliais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min