Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje atostogaujančiu Lenkijos prezidentu B.Komorowskiu

D.Grybauskaitė susitiko su B.Komorowskiu
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr. / D.Grybauskaitė susitiko su B.Komorowskiu.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje atostogaujančiu naujuoju Lenkijos prezidentu Bronislawu Komorowskiu.

Susitikime valstybių vadovai kalbėjosi apie Lietuvos ir Lenkijos santykius, tautinių mažumų padėtį abiejose šalyse, bendrus užsienio politikos prioritetus, dvišalio bendradarbiavimo ir strateginės partnerystės tęstinumą, strateginių regiono energetinių ir transporto projektų įgyvendinimą, šalių pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungai ir ESBO, naująją NATO strategijos koncepciją.

„Lietuvą ir Lenkiją nuo seno vienija bendra istorija, tradicijos ir partnerystė. Ką tik kartu paminėjome Žalgirio mūšio 600-ąsias metines. Mūsų valstybes laikytis išvien įpareigoja ne tik bendra abiejų tautų praeitis, bet ir šiandien panašūs mūsų šalių bei žmonių interesai. Su prezidentu Bronislawu Komorowskiu sieksime, kad santykiai tarp mūsų valstybių ir toliau būtų stabilūs, grįsti kaimynišku supratimu ir abipusiu pasitikėjimu", – pabrėžė D.Grybauskaitė.

Lietuvos ir Lenkijos valstybių vadovai sutarė toliau tęsti Lenkijai, Baltijos valstybėms ir visai Europos Sąjungai svarbių strateginių transporto bei energetikos projektų – dujų ir elektros jungčių tarp Lietuvos ir Lenkijos – įgyvendinimą, derinti nacionalinius prioritetus – NATO kolektyvinę gynybą ir atsaką į naująsias grėsmes, juos įtvirtinti naujoje NATO strateginėje koncepcijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min