Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainius Kreivys: nesuprantu, kur yra mano politinė atsakomybė

Dainius Kreivys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dainius Kreivys
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ūkio ministras kartoja nejaučiantis jokios kaltės dėl Europos Sąjungos lėšų skyrimo su juo susijusioms įmonėms. Dainius Kreivys tvirtina, kad prieš jį vykdoma šmeižto kampanija ir kad su juo susijusios įmonės negavo naudos iš to, kad jis yra ministras. Ministras teigia esąs įsitikinęs, kad visus kaltinimus turėtų panaikinti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

„Aš politinės atsakomybės netgi mano atveju nematau. (...) Savivaldybės skelbia konkursus, skirstė toliau tą paramą. Kurioj vietoje aš kaip ministras galėjau įtakoti, kurioj vietoj buvo mano konfliktas? Kurioje vietoje ministro politinė atsakomybė? Aš nieko nesuprantu. Savivaldybės dirba su pinigais, aš fiziškai neprisiliečiau prie tų dalykų, pro ministeriją praeina tie pinigai, bet jie skirti ne verslui, jie nuvažiavo mokyklų renovacijai“, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė D.Kreivys.

Jis mano, kad viską išaiškins VTEK, kurios išvada, jo žodžiais, bus aiški: „Aš esu užtikrintas, kad aš nieko nepažeidžiau“. Išvadas, anot jo, pateiks ir Valstybinė mokesčių inspekcija.

Žurnalisto paklaustas, kad net jeigu VTEK nustatys, jog viskas padaryta pagal įstatymus, ar šioje situacijoje jis neįžvelgia politinio pėdsako ir politinės problemos, D.Kreivys atsakė: „Labai lengva ištepti žmogų, paimti, pateplioti ir sakyti, kad jis toks“.

„Jeigu būčiau tiksliai žinojęs, kad už to projekto galbūt yra (su D.Kreivio motina susijusi įmonė – BNS), tai gal galima leisti tokią nuomonę, kad geriau viceministras pasirašo (įsakymą dėl paramos skyrimo – BNS), bet iš esmės tai nieko nekeičia, nes parašas čia yra tik techninis. Nė vieno objekto nėra atmesto po viešųjų pirkimų. Kokiu pagrindu mes galime nepasirašyti?“, – kalbėjo D.Kreivys.

Ūkio ministras pabrėžė, kad dviejų mokyklų renovavimo konkursus laimėjo ne viena įmonė, kurios akcininkė yra jo mama, o konsorciumas.

„Tai yra devintas vanduo nuo kisieliaus, ir dabar paimti tą devintą vandenį nuo kisieliaus, ištraukti ir sakyti, va, jis turėjo 170 mln. litų – iš to kisielius susidaro tas 170 mln. litų, yra absurdas (...). Pirmas mano teiginys – tai yra šmeižto kampanija, kuri jau tris savaites tęsiasi prieš mane, ir antras teiginys – su manimi susijusios įmonės, kurios perduotos mano mamai, iš Ūkio ministerijos jokios paramos nėra gavę“, – kalbėjo D.Kreivys.

Vis dėlto ūkio ministras pripažino, kad „krislelis teisybės“ šioje istorijoje yra.

„Paimtas krislelis teisybės kažkokios, kuri dar tam tikru kampu ir apauginta tam tikru burbulu – juodojo piaro burbulu“, – interviu baigė D.Kreivys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min