Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darius Valys: Iki šių metų nebuvo teisinių prielaidų baigti Sausio 13-osios bylą

1991 metų sausį ginti tuometės Aukščiausios Tarybos rūmų ir kitų svarbių pastatų rinkosi daugiatūkstantinės žmonių minios.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / 1991 metų sausį ginti tuometės Aukščiausios Tarybos rūmų ir kitų svarbių pastatų rinkosi daugiatūkstantinės žmonių minios.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iki šių metų pradžios nebuvo teisinių prielaidų baigti Sausio 13-osios bylą, teigia generalinis prokuroras Darius Valys.

„Iki 2010 metų gruodžio 31 dienos pagal galiojančius Lietuvos įstatymus nebuvo teisinių prielaidų užbaigti ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje įtariamieji yra užsienio šalies piliečiai ir ten gyvena“, – interviu savaitraščiui „Veidas“ teigė pareigūnas.

Jo teigimu, prokuratūros iniciatyva pakeistos Baudžiamojo kodekso ir Baudžiamojo proceso kodekso redakcijos. Šie pakeitimai suteikė galimybę perkvalifikuoti nusikalstamą veiką byloje iš nusikaltimo žmogaus gyvybei į nusikaltimą žmoniškumui ir karo nusikaltimą, o už tokį nusikaltimą netaikoma apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senatis.

Prokuroras taip pat pranešė, kad sudaryta nauja prokurorų grupė, kuri paskyrė atlikti 350 užduočių sveikatos sutrikdymo mastui nustatyti ir papildomų tyrimų.

„Esant teisiniam ir faktiniam pagrindui, planuojama kreiptis į teismą dėl įtarimų perkvalifikavimo įtariamiesiems. Daroma viskas, kad ikiteisminis tyrimas būtų užbaigtas kuo greičiau“, – pabrėžė generalinis prokuroras.

Anot jo, Sausio 13-osios byla – sudėtingiausia Lietuvos istorijoje. Ją sudaro apie 400 tomų, apklausta per 3 tūkst. liudytojų, 1,4 tūkst. nukentėjusiųjų.

Parlamentinį tyrimą dėl Sausio 13-osios bylos tyrimo atlikęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas savo išvadų projekte siūlo pripažinti, kad atlikdami ikiteisminį tyrimą prokurorai nepadarė visko, ką galėjo.

1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje, kai karine jėga mėginta nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių.

Iki šiol iš 48 buvusių įtariamųjų šeši nuteisti ir atliko bausmę. Keturi yra mirę. 15 įtariamųjų atžvilgiu praėjusių metų birželio pradžioje įtarimai buvo nutraukti, nes jų veikos nebuvo susijusios su gyvybės atėmimu ar pakenkimu sveikatai.

Šiuo metu Sausio 13-osios byloje liko 23 įtariamieji.

Daugelis Sausio 13-osios bylos kaltinamųjų išvengė bausmės, nes pasislėpė nuo Lietuvos teisėsaugos Rusijoje ir Baltarusijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min