Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiabučių bendrijos nariai ruošiasi piketui

Ligita Girskienė (kairėje) ir Elena Varinauskienė dėl bendrijos problemų savivaldybėje lankėsi jau keletą kartų.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Ligita Girskienė (kairėje) ir Elena Varinauskienė dėl bendrijos problemų savivaldybėje lankėsi jau keletą kartų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujo pirmininko niekaip negalintys perrinkti daugiabučių namų bendrijos „Bandužiai“ nariai ketina piketuoti prie Klaipėdos prokuratūros.

Bendrijoje šiuo metu yra susibūrusi iniciatyvinė grupė, bandanti išspręsti susidariusias problemas. Jos jau ne kartą buvo aptariamos savivaldybėje, paskutinis susitikimas surengtas dar šią savaitę. Bendrija „Bandužiai“ apima 19 namų, jos nariais yra daugiau kaip 1300 gyventojų.

Vadovauja du dešimtmečius

Pasak dviejų bendrijos atstovių, Ligitos Girskienės ir Elenos Varinauskienės, pirmininko Algirdo Paleckio buvo ne kartą prašoma sušaukti visuotinį susirinkimą, tačiau pastarasis esą to nedaro. Bendrijai vyras vadovauja jau dvidešimt metų.

„Jau 20 metų nevyko nauji rinkimai, nėra bendrijos valdybos, kontrolės organų. Pirmininkas veikia be įgaliojimų, nauji nariai į bendriją gali būti priimami tik susirinkimo metu, tačiau priimami be jo. Pirmininkas pats tvirtina sau atlyginimą. Visi 11 bendrijos darbuotojų yra jo giminaičiai“, – problemas vardijo L.Girskienė ir E.Varinauskienė.

Sulaukė policijos ir prokuratūros dėmesio

Prokurorė nustatė, kad iš tiesų jau daugybę metų nebuvo šauktas susirinkimas, kad pirmininkas veikia be įgaliojimų, tačiau neįžvelgė viešojo intereso ir ginti gyventojų nesiėmė.
Bendrijos dokumentai šiuo metu yra atsidūrę ekonominės policijos akiratyje. Neseniai šiuo klausimu domėjosi ir Klaipėdos apygardos prokuratūra. Prokurorė nustatė, kad iš tiesų jau daugybę metų nebuvo šauktas susirinkimas, kad pirmininkas veikia be įgaliojimų, tačiau neįžvelgė viešojo intereso ir ginti gyventojų nesiėmė. Klaipėdos savivaldybė tokį prokuratūros sprendimą apskundė generalinei prokuratūrai.

Gyventojai kreipėsi ir į Būsto rūmus, tačiau gavo atsakymą, kad jų problemas turėtų spręsti Aplinkos ministerija. Pasak L.Girskienės, bendrijos pirmininkas A.Paleckis pats yra Būsto rūmų tarybos narys.

Tuo tarpu pats A.Paleckis kitus gyventojus įspėja, kad šalia bendrijos veikia iniciatyvinė grupė, norinti likviduoti bendriją. Prie sąskaitų jis prideda informaciją, kad gyventojai būtų budrūs.

Vakar „15min“ susisiekus su pirmininku jis teigė telefonu nenorintis nieko komentuoti. „Visa tai vyksta jau nuo lapkričio mėnesio, o iniciatyvinė grupė yra vos keli gyventojai iš 1500“, – taip trumpai situaciją apibūdino A.Paleckis.  

Ketina piketuoti

Artimiausiu metu gyventojai ketina kreiptis į bankus, „Sodrą“, Mokesčių inspekciją ir kitas institucijas, informuodami, kad pirmininkas veikia be įgaliojimų. Taip norima įšaldyti bendrijos sąskaitas. Kaip įrodymą ketinama pateikti prokuratūros išvadą, kurioje parašyta, kad A.Paleckis įgaliojimų neturi. Atstovai ketina kreiptis ir į Registrų centrą, nes šis turi galių likviduoti bendriją, jei ši neteikia privalomų ataskaitų.

Nesulaukę prokuratūros pagalbos bendrijos nariai ketina prie prokuratūros surengti piketą ir taip tikisi atkreipti dėmesį opią problemą – bendrijų pirmininkų savivaldžiavimą ir nebaudžiamumą.


 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min