Antradienis
2015.03.31
@Paulius Sviklas Sveikinimai #LASF su pokyčiais - jų reikia visiems ir dažnai: t.co/1RLt1ch.. #15minlt
@Jurgita Lapienytė Retai gražus lietuviškas filmas, o ir erotikos daugiau nei "50 Shades of Grey". Rekomenduoju Sangailės vasarą #15min t.co/q5WzLKN..
@Audrius Ožalas Leos Caraxas kalba nedaug, linkęs viską palikti filmams. Susitikimas po "Šventųjų motorų". #kinopavasaris #15minlt t.co/CNTYiC0..
Vilnius +8°
Daugiau Orai.lt

Dėl sumažintų pensijų kompensavimo pareigūnai rengiasi teismui

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
A A
Šaltinis: 15min.lt

Vyriausybė, parengusi sumažintų pensijų kompensavimo tvarką, pareigūnų gaunamų valstybinių pensijų, kurių dydis nuo 2010 metų mažėjo kaip ir kitiems pensijų gavėjams, į kompensavimo mechanizmą neįtraukė. Neišmokėta pensijos dalis bus kompensuojami tik dviem socialinėms grupėms: senatvės arba netekto darbingumo pensijų gavėjams, teigiama pranešime spaudai.

„Statutiniai policijos pareigūnai, išdirbę 20 metų, gauna arba pensiją, arba atlyginimą. Norėdami gauti pensiją, jie privalo palikti tarnybą. Kito varianto nėra.

Už sausį buvusieji pareigūnai, dabar pensininkai, gavo 15–21 procentu mažesnes pensijas, tačiau šitų praradimų, skirtingai nei kitiems pensijų gavėjams, Vyriausybė kompensuoti neketina. Rengiame dokumentus teismui, nes tokia politika pažeidžia pareigūnų konstitucines teises“, – piktinosi Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos vadovė Loreta Soščekienė.

Utenos rajono policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo Ričardo Ramoškos duomenimis, pareigūnas, išėjęs į pensiją prieš 10 metų, gaudavo 900 Lt pensiją. Po sumažinimo jo pensija siekia 766 Lt ( – 134 Lt). Viršila, išėjęs į pensiją prieš 3 metus, gaudavo 1097 Lt pensiją. Jo pensija už 2010 metų sausį – 910 Lt, tai yra 187 Lt mažesnė. Viršila, išėjęs į pensiją prieš metus, gaudavo 1409 Lt pensiją. Sumažinta jo pensija siekia 1154 Lt, ir yra 255 Lt mažesnė, nei 2009–ųjų gruodį.

Kitame šalies regione situacija panaši. 1999 metais į pensiją išėjęs pareigūnas, kurio darbo stažas siekia 23 metus, gaudavo 1511 Lt pensiją, šiandien jo pensija 1230 Lt. 2004 metais tapęs pensininkupareigūnas, turintis 20 metų darbo stažą, „užsidirbo“ 1050 Lt pensiją, kuri šiemet sumažinta iki 826 Lt.

Kuo nors įsidarbinusiems buvusiems pareigūnams, pavyzdžiui staliumi, sargu ar vairuotoju, Sodros bazinė pensija iš viso nemokama. Jie gali gauti tik dalinę Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pensiją. Pavyzdžiui, 19 metų ir 6 mėnesius Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje išdirbęs žmogus, dirbantis kitur, iki 2010 metų gaudavo dalinę 488 Lt pensiją. Už sausį ji bus dar mažesnė. Kitas buvęs pareigūnas dirbdamas kitur gaudavo 480 Lt dalinę pensiją ir su baime laukia pensijos už sausį.

Šiuo metu įstatymu proporcingai mažinant visas įstatymais įtvirtintas pensijų rūšis, dėl tokio pensijų mažinimo susidarę neišmokėtos pensijos dalies praradimai bus kompensuojami tik dviem socialinėms grupėms – senatvės arba netekto darbingumo pensijų gavėjams.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą