Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dešimteriopai mažesni mokesčiai – ne visiems

Kirpėja
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kirpėja
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Kauno miesto politikai nusprendė, kad nuo kitų metų kai kurių veiklų verslo liudijimai Kauno mieste kainuos dešimteriopai pigiau. Prieš savaitę Kauno rajono savivaldybės taryba priėmė analogišką sprendimą. Tikimasi, kad tai paskatins verslininkus išlįsti iš pogrindžio.

Politikų sprendimu, nuo 2011 metų pradžios minimalus fiksuoto dydžio pajamų mokestis asmenims, užsiimantiems daugeliu individualių veiklų turint verslo liudijimą, bus sumažintas nuo 1440 litų iki 120 litų. Taip pat nuspręsta nustatyti 50 proc. mažesnį pajamų mokestį įvairioms socialiai remtinoms grupėms, studentams, moksleiviams, asmenims, gaunantiems su darbo santykiais susijusių pajamų.

Pastaruoju metu sumažėjo gyventojų, įsigyjančių verslo liudijimus ir dirbančių individualiai. Kauno miesto savivaldybės duomenimis, palyginus 2009 metų 8 mėnesius su tuo pačiu laikotarpiu šiemet, matyti, kad Kaune šiais metais buvo išduota 3400 vienetų mažiau verslo liudijimų. Tikimasi, kad sumažinus metinį minimalų fiksuoto dydžio pajamų mokestį su verslo liudijimais dirbančių miestiečių vėl padaugės.

Tiesa, 120 Lt. kainuos ne visų sričių verslo liudijimai. „Minimalų, 120 Lt., mokestį mokės 72 rūšių veikla su verslo liudijimais užsiimantys asmenys. Maksimalų, kuris siekia 1000 Lt., mokės tik 5 rūšių atstovai. Pavyzdžiui, kirpyklų, kai kurių prekybos sričių verslininkai. Tai – tolerantiškas sprendimas, nes nustatant mokesčio sumą buvo atsižvelgiama į verslo liudijimo turėtojų gaunamas pajamas, išimamų verslo liudijimų skaičių. Tos sritys, kur situacija geresnė, ir mokės daugiau. Kitas paskatinsime“,– sakė A.Laucius.

Politikai ir valdininkai neabejoja, kad sumažinę mokesčius susigrąžins į šešėlį pasitraukusius smulkiuosius verslininkus, kurie sunkmečiu liovėsi pirkti individualios veiklos leidimus. Tačiau smulkiuosius verslininkus vienijančių organizacijų atstovai teigia, kad kai kurioms veiklos sritims būtina iš viso panaikinti rinkliavą. Pavyzdžiui, langų valytojams, kaminkrėčiams ir panašius darbus dirbantiems žmonėms, kurie per metus iškviečiami dirbti vos kelis kartus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min