Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė: savo problemas pajėgiame spręsti patys (nuotraukos)

Suvažiavimo akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Atidarydama Lietuvos garbės konsulų suvažiavimą, šalies vadovė Dalia Grybauskaitė džiaugėsi, kad užgriuvus sunkmečiui Lietuva sugeba spręsti savo problemas, ir dėkojo užsienio valstybių delegatams už atstovavimą Lietuvai pristatant mūsų valstybę bei įvairius projektus, tarp kurių – investicinius.

„Europą užgriuvę ekonominiai sunkumai privertė ir Lietuvą imtis užsigulėjusių namų darbų – būtinų socialinės sistemos, švietimo, energetikos bei kitų sričių reformų. Galime didžiuotis, kad problemas pajėgiame spręsti patys, o mūsų tarptautiniai partneriai tai vertina ne tik aukštesniais reitingais, bet ir investuoja mūsų šalyje“, – atidarydama Lietuvos garbės konsulų suvažiavimą sakė šalies vadovė.

Ji taip pat pabrėžė didelius garbės konsulų nuopelnus atstovaujant Lietuvai ir pristatant šalies kultūrą, ekonomiką, švietimo bei investicinius projektus. D.Grybauskaitė taip pat teigė esanti įsitikinusi, kad garbės konsulai su Lietuvos partneriais užsienyje pasidalys žiniomis apie verslo ir investicijų galimybes Lietuvoje, apie rinkos sąlygų sudarymą elektros sektoriuje, priimamus antikorupcinius įstatymus, sugriežtinusius bausmes už ekonominius nusikaltimus ir taip sudariusius skaidresnes sąlygas vietos bei užsienio verslui.

Valstybės vadovė padėkojo Lietuvos garbės konsulams už pastangas ir paramą lietuviams, gyvenantiems užsienyje, ir sakė tikinti, kad jie ir toliau prisidės prie kultūrinių ryšių stiprinimo, padėsiančio išsaugoti lietuvybę atokiausiose pasaulio kampeliuose.

Kaip jau buvo skelbta, Lietuvos garbės konsulų suvažiavimas Vilniuje vyksta jau ketvirtą kartą. Šiais metais į šį suvažiavimą susirinko per 100 Lietuvos garbės konsulų iš maždaug 60 pasaulio valstybių.

Suvažiavimo metu konsulai bus supažindinti su Lietuvos užsienio politikos prioritetais, turizmo ir investicijų galimybėmis Lietuvoje. Bus aptarta šalies eksporto plėtra, užsienio lietuvių reikalai, konsulinės pagalbos teikimas Lietuvos piliečiams užsienyje, Lietuvos kultūros pristatymas bei šalies garsinimas pasaulyje, tarptautinių mokslo mainų ir universitetų bendradarbiavimo skatinimas.

Komentarai
Šioje istorijoje Dalia Grybauskaitė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min