Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 05 02

Didžiausius atlyginimus gaunantiems valdininkams, teisėjams ir politikams teks išdalyti milijardą litų už praeitį

Vyriausybė kitais metais nuspręs, kaip bus mokamos kompensacijos aukštiems valstybės pareigūnams, kurių algos buvo nurėžtos per krizę. Socialdemokrato Algirdo Syso apskaičiavimais, politikams, valdininkams ir teisėjams teks išmokėti apie milijardą litų.
Pasirašymo akimirka
Dra vienas milijardas - į praeitį. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vyriausybė, pirmadienį pritarusi pensijų kompensavimo mechanizmui, pasiūlė iki 2015 metų gegužės atidėti sumažintų atlyginimų kompensavimo mechanizmo kūrimą, nes dabar mokėti kompensacijas nėra iš ko.

Seimo sprendimu, nuo šių metų į prieškrizinį lygį buvo atstatyti politikų, tarnautojų, pareigūnų, teisėjų ir kitų daugiau uždirbančių biudžetininkų atlyginimai. Seimas taip nusprendė po to, kai Konstitucinis Teismas paskelbė, jog algas per krizę reikėjo rėžti visiems vienodai. Šių metų biudžete algų pakėlimui numatyta apie 250 mln. Lt.

Tačiau tai – ne viskas, valdžia daugiausiai uždirbantiems valdininkams ir teisėjams dar turės sumokėti kompensacijas už negautą darbo užmokestį.

„KT yra pasakęs, kad ieškant sprendimo dėl atlyginimų kompensavimo, būtina atsižvelgti į esamą šalies ekonominę padėtį ir valstybės įsipareigojimus. Vyriausybė pritarė sprendimui iki 2015 m. gegužės 1 d. atidėti sumažinto darbo užmokesčio patirtų praradimų kompensavimo mechanizmo parengimą. Tikimės solidarumo ir tų pareigūnų supratimo“, – šią savaitę sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Tikimės solidarumo ir tų pareigūnų supratimo, – sakė A.Butkevičius.

Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vytautas Lenkutis 15min.lt atsiųstame atsakyme teigė, kad dėl konkretaus lėšų poreikio dėl ekonominės krizės neproporcingai sumažinto darbo užmokesčio patirtiems praradimams kompensuoti dar ankstoka kalbėti.

„Konkreti papildomų lėšų suma paaiškės tik nustačius kompensavimo mechanizmą (kompensavimo sąlygas, mastą ir būdą, laikotarpį, per kurį kompensuojama sumažinta darbo užmokesčio (atlyginimo) dalis, kompensacijų dydį ir kita) reglamentuojančio įstatymo projektą“, – rašoma Finansų ministerijos atsakyme.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys, socialdemokratas A.Sysas 15min.lt teigė, kad valdininkams ir teisėjams teks grąžinti apie milijardą litų.

KT į teismus pareigūnai galės kreiptis, jei Seimas dels

KT anksčiau yra pareiškęs, kad didžiausius atlyginimus gavę biudžetininkai į teismus dėl neišmokėtų atlyginimų galės kreiptis tik tuomet, jeigu Seimas, KT žodžiais, nepagrįstai dels nustatyti kompensavimo mechanizmą.

Teismo pranešime rašoma, kad kompensavimą galima atidėti „protingam laikui“ įvertinus ekonominę ir finansų padėtį.

Teismo pranešime rašoma, kad kompensavimą galima atidėti „protingam laikui“ įvertinus ekonominę ir finansų padėtį.

Į KT išaiškinimo kreipėsi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius.

Sprendime pažymėta, kad valstybėje nebelikus ypatingos situacijos, Seimas turi nedelsiant įstatymu nustatyti kompensavimo mechanizmą. Kompensavimą atidedant, turi būti nurodomi „konkretūs kriterijai, kuriais grindžiamas valstybės ekonominės, finansinės padėties įvertinimas, lemiantis tokio atidėjimo būtinumą“.

KT pernai liepą paskelbė, kad per krizę mažinant atlyginimus neturi būti pažeistos skirtingų kategorijų atlyginimų dydžių proporcijos. Po to dešimtys valstybės tarnautojų, teisėsaugų institucijų atstovų kreipėsi į teismus, reikalaudami tūkstantinių kompensacijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius