Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 02 25

Draudimas įvežti lenkišką kiaulieną nebaugina nei Kauno turgaus prekeivių, nei perdirbėjų

Verslininkai, prekiaujantys kiauliena Kauno turguose tikina, kad jų nejaudina draudimas importuoti kiaulieną iš kai kurių Lenkijos regionų. Jie tvirtina, kad jų tiekėjai yra mėsos perdirbimo įmonės, o šios daugiausiai mėsą veža iš kitų Europos šalių.
Mėsos turguje
Mėsos turguje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lenkiškos mėsos nedaug

Dauguma kalbintų Kauno turgaviečių prekeivių sakė galintys dokumentais įrodyti, kad prekiauja ne lenkiška mėsa. „Lenkų kainos jau ne tiek daug skiriasi nuo kitų Europos šalių augintojų“, – aiškino Žaliakalnio turguje prekiaujanti Regina.

Kauno Šilainių turgavietėje prekiaujantis prekeivis, prašęs neskelbti pavardės, prasitarė, kad kai kurios mažos įmonės visgi dar tiekia lenkišką mėsą, kuri į turgavietes patenka ir parduodama be reikiamų dokumentų.

„Tačiau tai jau tikrai ne masinis reiškinys. Per kelerius metus vis griežtėjanti kontrolė davė vaisių – dauguma prekiauja legalia produkcija“, – teigė prekeivis.

Neverta rizikuoti

Vilijampolės turguje šviežia mėsa prekiaujantis verslininkas Tautvydas Rūškys irgi tvirtino, kad draudimas įvežti kiaulieną jam nė motais: „Prekiauju belgiška ir lietuviška produkcija, todėl šis sprendimas mano verslui įtakos neturi.“

T.Rūškys įsitikinęs, kad rizika įsigyti nelegaliai atvežtos mėsos yra ne tik turgavietėse. „Mums rizikuoti visai neapsimoka. Turgavietes veterinarijos tarnyba tikrina kiekvieną savaitę, o ar taip yra prekybos tinkluose ir didžiosiose perdirbimo įmonėse?“, – šypteli jis.

Verslininkas minėjo, kad turgaus prekeivius labiau jaudina kritusi mėsos paklausa. „Tačiau tai visai nesusiję su kiaulių maru – metų pradžioje visada sumažėja prekybos apimtys. Nuo kovo 8-osios paklausa vėl atsigaus ir kainos pradės kilti“, – neabejojo prekeivis.

Pasak jo, turgaus prekeiviams šiuo metu skerdena kainuoja 7 litus už kilogramą. T.Rūškio teigimu, dauguma turgaviečių prekiautojų mėsą perką iš šalies mėsos perdirbimo įmonių. „Mažų mėsos importuotojų kiekis labai sumažėjo, tuo pačiu sumažėjo ir įvežančių mėsą nelegaliai“, – tvirtino T.Rūškys.

Perdirbėjai ramūs

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius Egidijus Mackevičius teigė, kad perdirbėjai daugiausia kiaulieną importuoja iš Belgijos ir Danijos: „Dėl to draudimas įmonėms neturės jokios įtakos.“

E.Mackevičius mano, kad Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai didžiausias iššūkis bus kontroliuoti turgavietes.

„Sienos su Lenkija atviros, todėl tarnybai teks žiūrėti, ar į turgavietes nepatenka neaiškios kilmės produkcija“, – kalbėjo E.Mackevičius.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įsakyme nurodyta, kad draudžiama į Lietuvą įvežti kiaules, šernus, termiškai neapdorotą kiaulieną bei neapdorotus pašarus kiaulėms iš Palenkės vaivadijos, Seinų, Augustavo, Plaskų, Liepinės ir Štabino valsčių, Sokulkos, Balstogės vaivadijos Čarnos Bialostockos, Supraslio, Zabludovo, Michalovo ir Grudeko valsčių.

Afrikinio kiaulių maro užkratas šio mėnesio pradžioje oficialiai patvirtintas ir Lietuvoje, o praėjusią savaitę – Lenkijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius