Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Emigrantų skaičius vis auga. Kokį pavojų tai kelia Lietuvai?

Lenkai bėga iš Islandijos.
S. Žiūros BFL nuotr. / Kaip Lietuvai atsilieps emigracijai?
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš Lietuvos šiemet emigruoja daugiau žmonių nei bet kuriais ankstesniais metais nuo nepriklausomybės atgavimo, rodo oficiali statistika. Sociologas TV3 laidoje „Savaitės komentarai“ teigė, kad mūsų visuomenei tai kelia pavojų.

Statistikos departamento duomenimis, sausio–spalio mėnesiais iš Lietuvos savo išvykimą deklaravo 18 255 žmonės – tai daugiau nei pernai per visus metus, kada savo išvykimą deklaravo 17 tūkstančių Lietuvos gyventojų, ir daugiau nei bet kuriais ankstesniais metais per nepriklausomybės laikotarpį.

TV3 laidoje „Savaitės komentarai“ sekmadienį kalbėjęs sociologas Gediminas Merkys teigė, kad mūsų visuomenei tai kelia grėsmę. Anot sociologo, pavojinga tai, kad emigruoja vidurinės klasės atstovai, žmonės, turintys gerą išsilavinimą.

Jis teigė, kad tikrieji emigracijos mastai nėra aiškūs – nors pagal kai kuriuos paskaičiavimus iš Lietuvos galėjo emigruoti 400 tūkst. žmonių, sociologas nėra tikras, jog tie duomenys yra tikslūs. Jo teigimu, daugiau turėtų paaiškėti 2011 metais, kai vyks visuotinis gyventojų surašymas.

Tai, kad emigracija kelia rimtą pavojų šalies gerovei, sakė ir Seimo narys Vytautas Gapšys. Jis teigė, kad pavojų kelia tai, kad išvažiuoja jauni, darbingi žmonės, galintys dirbti čia ir mokėti mokesčius Lietuvoje. Anot politiko, išvažiavę lietuviai dažnai užsienyje įsitvirtinę nebejaučia jokios prasmės grįžti atgal.

Specialistai teigia, kad daug kam postūmį emigruoti turėjo ir valdžios veiksmai pastaruoju metu – didėjant mokesčiams daug žmonių praranda pasitikėjimą valstybe.

Tačiau laidos kalbintas premjeras Andrius Kubilius teigė nedramatizuojantis situacijos. Jo teigimu, iki spalio mėnesio šiemet išvažiavo tiek, kiek praėjusiais metais per 12 mėnesių, tad emigrantų skaičiaus padidėjimas nėra milžiniškas. Be to, jis teigė viešėdamas Londone matęs daug puikų išsilavinimą turinčių, atsakingus darbus dirbančių lietuvių, kurie, jo įsitikinimu, gali grįžti į Lietuvą. Premjeras mano, kad Lietuva gali susigrąžinti savo protus.

Tačiau statistika rodo, kad žmonės, kurie negrįžta per penkis emigracijoje praleistus metus, dažniausiai nebegrįžta niekada, nes susikuria savo gyvenimus svetur, tad į gimtinę grįžta nebent atostogoms.

Sociologas G.Merkys pritaria, kad netapsime bankrutavusia valstybe, nes esame Europos Sąjungos sudėtyje, tačiau siūlė pasvarstyti, ar nebūsime viena iš tų atsilikusių sąjungos provincijų.

Beje, naujienų portalas 15min.lt jau rašė, kad nors emigruojančių žmonių skaičius didėja, toli gražu ne visi jie susiras užsienyje darbu. Įdarbinimo agentūrų atstovai teigia, jog pastaruoju metu sąlygos tampa vis griežtesnės, o ir darbą susirasti vakaruose nėra taip lengva. Beje, pastebima tendencija, kad lietuviai, anksčiau daugiausia važiavę į Angliją, Airiją, JAV, dabar vis dažniau emigracijos krypčiai pasirenka ir Skandinaviją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min