Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES užsienio reikalų ministrų tarybos posėdyje aptarta padėtis Afganistane

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pirmadienį Liuksemburge dalyvavo ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame daugiausiai dėmesio skirta ES ir NATO bendradarbiavimui Afganistane, padėčiai Sudane, Birmoje/Mianmare ir Kirgizijoje.

Užsienio reikalų ministrai taip pat diskutavo apie ES ryšių su strateginiais partneriais plėtrą.

Bendrame ES šalių užsienio reikalų ir gynybos ministrų posėdyje svarstyta ES strategijos dėl Afganistano ir Pakistano įgyvendinimo ataskaita, su NATO generaliniu sektoriumi Andersu Foghu Rasmussenu aptartas ES ir NATO bendradarbiavimas Afganistane.

A.Ažubalis susitikime pažymėjo civilinių veiksmų svarbą Afganistane, pasiūlė ES šalims koordinuoti veiksmus ir rengti bendrus civilių ekspertų mokymus prieš jiems pradedant darbą Afganistane.

Lietuvos užsienio reikalų ministras teigė, kad itin svarbu stiprinti ES policijos misiją Afganistane (EUPOL), skirti jai daugiau policininkų ir ekspertų. Anot jo, Afganistano provincijose tikslinga steigti policijos mokymo centrus.

„Tai svarbus elementas ruošiantis perduoti afganistaniečiams atsakomybę už savo šalį“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministrai taip pat aptarė padėtį Kirgizijoje ir priėmė Tarybos išvadas. Pasak A.Ažubalio, artimiausiu metu svarbiausia išspręsti Kirgizijos vyriausybės teisėtumo klausimą ir užtikrinti stabilumą šalyje, teikiant paramą naujos konstitucijos rengimui ir organizuojant sąžiningus rinkimus į parlamentą.

Dalykinių pietų metu ministrai diskutavo apie ES išteklių paskirstymą užtikrinant ryšių su strateginiais partneriais palaikymą. A.Ažubalis pasveikino ES vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton iniciatyvą įvertinti ES išteklių panaudojimo efektyvumą.

Ministras pabrėžė, kad finansavimas turėtų iš esmės atitikti ES užsienio politikos prioritetus, ypač atsižvelgiant į ES interesus Rytų partnerystės šalyse ir Vidurinėje Azijoje.

Vizito Liuksemburge metu A.Ažubalis su C.Ashton ir kitų ES šalių ministrais taip pat kalbėjosi apie padėtį Gruzijoje. Šis klausimas bus išsamiai aptartas viename iš būsimų Užsienio reikalų tarybos posėdžių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min