Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos vadovai aptars padėtį Ukrainoje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį dalyvaus neeiliniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje. Briuselyje susirinkę 28 Europos Sąjungos (ES) valstybių ir vyriausybių vadovai aptars situaciją Ukrainoje ir kalbės apie priemones, skirtas Europos saugumui užtikrinti. Taip pat bus kalbama apie galimą ES paramą Ukrainai.

Šioje neeilinėje EVT pakviestas dalyvauti ir Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas.

Pasak prezidentės, ES valstybės narės glaudžiai koordinuoja savo poziciją ir veiksmus sprendžiant Ukrainoje susidariusią krizę. Prezidentė pabrėžė, kad Rusijos kariuomenės intervencija į suverenios valstybės Ukrainos teritoriją kelia grėsmę visos Europos stabilumui ir saugumui.

EVT posėdyje vadovai kalbės apie situacijos stabilizavimą ir taikaus sprendimo galimybes, galimą Europos šalių pagalbą Ukrainai, prekybos su Ukraina skatinimą bei apie tarptautinių stebėjimo misijų siuntimą į Krymą. Lietuva į Ukrainą išsiuntė du stebėtojus į misiją, kurioje dalyvaus 12 valstybių. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) ruošiasi į Ukrainą siųsti dar dvi misijas – tautinių mažumų klausimais ir rinkimų stebėtojų misiją.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min