Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Evakuacijos planas: būrimas iš tirščių

Savivaldybės komisija popieriuje surašys, kaip ir kur evakuoti vilniečius įvykus atominei katastrofai.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Savivaldybės komisija popieriuje surašys, kaip ir kur evakuoti vilniečius įvykus atominei katastrofai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sostinės savivaldybėje bus sudaryta Vilniaus gyventojų evakavimo komisija. Tuo susirūpinta po to, kai paaiškėjo, kad Baltarusijoje, vos už 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės, išdygs nauja atominė elektrinė. Komisija dar tik sudarinėjama, bet jau dabar abejojama, ar bus iš jos naudos.

Vilnius šiuo metu neturi jokio plano, kaip įvykus atominei katastrofai ir pasklidus radiacijai reikėtų evakuoti sostinės gyventojus. O štai kaip elgtis prasidėjus potvyniui ar žemės drebėjimui – valdininkai žino.

Lietuva pasislėpti per maža

Vilniaus gyventojų evakavimo komisija bus sudaryta iš miesto savivaldybės ir seniūnijų atstovų.

„Jie susirinks ir pradės teikti siūlymus arba, kaip aš sakau, burti iš kavos tirščių, nes šiandien Lietuva yra tiesiog per maža, kad išvykus iš vieno jos galo būtų galima pasislėpti kitame. Pažiūrėkime į Fokušimos atominę elektrinę, kuri yra už 260 kilometrų nuo Japonijos sostinės Tokijo, o Tokijuje jaučiasi radiacija“, – optimizmu pernelyg netryško Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gerardas Aidigintas Jurkonis.

Prognozuoja chaosą

Savivaldybės Civilinės saugos skyriaus vedėjas Danielius Bučinskas įsitikinęs, kad teoriškai galima parengti tokį planą, tačiau praktiškai vargu ar jo bus laikomasi.

„Jeigu reikėtų evakuacijos, procesas, manau, būtų sunkiai valdomas. Juk kiekvienas pilietis turi teisę laisvai judėti, pasirinkti, kur ir kada jis nori važiuoti. Pasigirdus pavojaus signalui kiekvienas žmogus puls važiuoti nelaukdamas nurodymų“, – teigė D.Bučinskas.

Pagal teisės aktus turi būti sudarytas planas, numatytos grupės, štabai, žmonių surinkimo punktai, kuriuose vyktų registracija. „Bet kas galės užtikrinti tokių reikalavimų vykdymą? Nei policija, nei kariškiai, manau, laiku to nesugebėtų padaryti, jeigu būtų paskelbta skubi evakuacija iš Vilniaus. Viena aišku – situacija būtų chaotiška ir sunkiai valdoma“, – įsitikinęs D.Bučinskas.

O gal neprireiks?

Išvykti iš Vilniaus gyventojai galėtų vos keliomis kryptimis, todėl baiminamasi, kad visi keliai labai greitai būtų perpildyti. Juo labiau kad tomis pačiomis kryptimis trauktų žmonės ir iš kitų miestų, gyvenviečių, esančių dar arčiau Baltarusijos sienos.

„Popierinį variantą galima surašyti, nurodyti visas kontrolės, registracijos vietas, bet kaip tai pasisektų įgyvendinti realybėje, aš sunkiai įsivaizduoju. Žinoma, geriausia, kad tokio plano realybėje niekada neprireiktų“, – vylėsi D.Bučinskas.

Pirmasis naujai kuriamos komisijos posėdis turi įvykti dar šį mėnesį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min