Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalis Kaune vėl ties tiltus tarp skirtingų tautų

Festivalis „Kultūrų tiltai“ kiekvienais metais pasižymi itin jaukia, betarpiška atmosfera.
Organizatorių nuotr. / Festivalis „Kultūrų tiltai“ kiekvienais metais pasižymi itin jaukia, betarpiška atmosfera.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį, nuo 12 iki 18 val., Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje ir Laisvės alėjoje vyks Lietuvos tautų festivalis „Kultūrų tiltai“.

Penktąjį jubiliejų festivalis pasitinka atsinaujinęs ir pristato originalią Lietuvos kultūrinę įvairovę parodančią programą. Pasak organizatorių, per penkerius festivalio metus jo tikslas nepasikeitė: jį rengiant norima supažindinti žmones su Lietuvos tautinių mažumų kultūra, skatinti tautinę toleranciją ir tarpkultūrinį dialogą. Per visus gyvavimo metus festivalyje savo menines programas pristatė jau daugiau kaip 40 Lietuvos tautinių bendrijų meno kolektyvų.

Šiais metais festivalis pasipuošė ir nauju, susijungusius tiltus vaizduojančiu ženklu, kurio skirtingai išdėstytos kompozicijos primena gėlių žiedlapius, taip pat pasaulio tautų tradicinius raštus.

15 – tiek dešimties tautybių meno kolektyvų iš Kauno, Visagino, Klaipėdos, Trakų, Vilniaus bei Šalčininkų rajonų muzikos ir šokio programas pasirodys šių metų festivalyje.

Šiais metais sudarant festivalio programą ypač daug dėmesio buvo kreipiama į etninius kitų tautų papročius bei tradicijas. Šeštadienį žiūrovai galės pasiklausyti „Turgeliankos“ ansamblio močiučių atliekamų Šalčininkų krašto lenkų dainų, folkloro ansamblio „Zoža“ atliekamos Vilniaus krašto muzikos ir kartu su ansambliu „Bylina“ iš Visagino pašokti rusų liaudies šokių. Trokštantys egzotikos negalės praleisti Kauno armėnų ansamblio „Hajrenik“ ir karaimų ansamblio „Sanduhač“ iš Trakų pasirodymų.

Ieškančių ne tik reginio, bet ir veiklos lauks kūrybinės dirbtuvės. Jos veiks šalia scenos pastatytose pavėsinėse. Jose visą dieną bus eksponuojami įvairiausių tautybių menininkų darbai. Ten pat kartu su patyrusiais meistrais lankytojai galės pasimokyti rišti lenkiškas verbas, austi rusiškas juostas ar tiesiog pasimėgauti ukrainiečių moterų siuvinėtais darbais.

Speciali akcija bus skirta ir vaikams bei jaunimui. Jie galės dalyvauti konkurse „Tiltai, jungiantys žmones“ ir ant neįprastai banguoto kartono nupiešti savo draugystės viziją. Vėliau vaikų ištapyti kartono lakštai bus naudojami improvizuotiems tiltams gaminti. Įdomiausių darbų autoriai bus apdovanoti prizais, o kūrybingiausias jų – kelialapiu į vasaros stovyklą „Lietuvos Atgaja“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min