Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filosofai bandė sujaudinti kauniečius išminties žodžiais

Studentai klausėsi paskaitos apie filosofinį amžinosios ugnies mechanizmą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Studentai klausėsi paskaitos apie filosofinį amžinosios ugnies mechanizmą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) intelektualai, sekdami senovės filosofo Sokrato pėdomis, sakė prakalbas viešose miesto vietose, kalbėjo apie laiką ir amžinybę, tačiau didesnio miestiečių būrio nepritraukė.

Lapkričio 17 dieną, kurią UNESCO mini kaip pasaulinę filosofijos dieną, VDU filosofijos studentų draugija „Agora“ surengė viešų paskaitų ciklą „Nepatogi filosofija“.

Šiemet kilo klausimas, kur turėtų būti skleidžiama filosofija ir ar iš vis šiandien ja įmanoma užsiiminėti taip, kaip ji skleidėsi Antikoje. Šį kartą studentai filosofus kviečia skaityti paskaitas ir kalbėtis nepatogiose vietose nepatogiomis temomis.

Tarptautinę filosofijos dieną Kaune pradėjo VDU filosofijos dėstytoja Jelena  Simonova paskaita „Filosofinė meno kūrinio kalbos koncepcija“ požeminėje perėjoje prie Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto.

Po to būrelis jaunuolių klausytis paskaitos gryname (ir smarkiai atšalusiame) ore susirinko Vytauto Didžiojo Karo muziejaus amžinosios ugnies, pasiklausyti VDU PMDF Socialinės ir politinės teorijos katedros lektorės Jurgos Jonutytės paskaitos „Apie naująją amžinybę“.

Filosofė pasakojo apie skirtingas amžinybės sampratas klasikinėje kultūroje ir šiais laikais: anksčiau amžinybė buvo suvokiama kaip laiko nebuvimas, dabar – kaip nenutrūkstama, istorinė laiko tėkmė.

Rodydama į Karo muziejaus sodelyje degančią Amžinąją ugnį, J.Jonutytė kalbėjo: „Tam, kad liepsnotų amžinybė, dabar net žmogaus nebereikia, užtenka mechanizmo. Problema atsiranda, jei sugenda mechanizmas ar baigiasi dujos“.

Trypčiodami vietoje ir gindamiesi nuo šaltuko jaunuoliai kantriai klausėsi, kaip amžinybės požiūriu reikėtų spręsti problemą, kai baigiasi ugnį kurstančios dujos.

Daug linksmiau ir gyviau amžinybės ir laiko santykio tema buvo tęsiama bare prie alaus bokalo ir vyno taurės.

VDU jau ne pirmus metus rengia filosofijos paskaitas viešose vietose, taip tikimasi prikelti kasdienybės užgožtus rūpesčio dėl pasaulio likimo, egzistencinio nerimo  dėl žmogaus gyvenimo prasmės daigus. Tačiau dažniausiai miestiečiai ramiai praeina pro šalį, pritraukti didesnės minios, kaip Sokrato laikais Atėnuose, Kauno filosofams kol kas nepavyko.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min