Publikuota: 2010 spalio 11d. 10:00
BNS

Gaisrą kelte „Lisco Gloria“ vežėjai vadina tragedija Vakarų Lietuvos transportui

Per gaisrą kelte „Lisco Gloria“, plaukusiame iš Kylio į Klaipėdą, liepsnos pasiglemžė vilkikus ir krovinius – vežėjai šią nelaimę vadina tragedija Vakarų Lietuvos transportui.
Gaisras kelte
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gaisras kelte

Vežėjai sako, kad linija Klaipėda–Kylis yra ekonomiškiausia ir populiariausia, joje dirbo du keltai, reisai buvo vykdomi kasdien. Dabar kol kas linijoje lieka vienas keltas „Lisco Maxima“, kursuojantis kas antrą dieną, pirmadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

Bendrovės „DFDS Lisco“ Komunikacijos ir reklamos skyriaus vadovas Vaidas Klumbys sako, kad kelte buvo apie 180 krovininio transporto priemonių.

Vienas stambiausių Vakarų Lietuvos vežėjų įmonė „Vlantana“ neteko daugiau kaip 30 transporto priemonių su kroviniu.

Vienas stambiausių Vakarų Lietuvos vežėjų įmonė „Vlantana“ neteko daugiau kaip 30 transporto priemonių su kroviniu.

„Komentuoti nuostolius dar anksti, bet viskas sutriko ne man vienam, o visam kelių transportu gabenamam krovinių srautui, ypač Klaipėdos krašte. Dabar ne tas rūpi, su kokiu keltu plauksime, kai mašinos sudegė“, – sako direktorius Antanas Stončius.

„Šiame kelte buvo tik viena mūsų transporto priemonė, kurios vertė apie 80 tūkst. eurų, o sudegusio krovinio vertė siekia apie 60 tūkst. eurų“, – skaičiuoja bendrovės „Vitransa“ generalinis direktorius Vidas Augaitis. Transporto priemonė ir kroviniai, jo teigimu, buvo drausti, tad tikimasi, kad visi nuostoliai bus atlyginti.

V.Klumbys sako, kad įvardyti nuostolius dar anksti, reikia baigti gelbėjimo darbus ir tada bus įvertinta, bus aišku, ar keltas dar bus remontuotinas.

Kadangi kompanija draudžia savo civilinės atsakomybės draudimu, visi klausimai dėl krovinių bus sprendžiami pagal teisės aktus ir draudimo sąlygas.

Pirmadienį Jūrų perkėlos terminalas ketina svarstyti, kaip perskirstyti krovinių srautą, kad būtų išvengta sankaupų.

„Kol kas pas mus jokių sankaupų nėra, dabar tie kroviniai kreipiami ir į Zasnicą bei Danijos kryptimi. Turbūt ilgai tokia situacija nesitęs, per savaitę dvi bus antras keltas į Kylį“, – žada Jūrų perkėlos terminalo direktorius Vaclovas Grigalauskas.

Skaityti visus komentarus 19
Komentuoti straipsnį
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Skaityti visus komentarus 19
Komentarų nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Kategorijos pabaiga
Skaitomiausios naujienos
 
Iš pirmų lūpų Twitter

Teniso naujienos