Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gariūnų prekiautojai: vienas gaisras neseniai turgavietėje jau buvo

Turgavietė trečiadienį ryte
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gaisro priežastys dar neįvardijamos, tačiau neabejojama – nuostoliai bus dideli.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienio vakarą Gariūnų turgavietėje kilęs gaisras nusiaubė UAB „Jurgena“ priklausantį 110 metrų ilgio ir 30 metrų pločio metalinių konstrukcijų prekybos paviljoną. Kol kas apie gaisro priežastis neskelbiama, tačiau viena jau yra aišku – prekeiviai patyrė didžiulių nuostolių, kadangi bendrai turgavietė nebuvo apdrausta, kiekvienas prekeivis savo turtą galėjo apsidrausti pats, tačiau daugelis to nebuvo padarę.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, gesinti šio gaisro buvo pasiųstos didelės sostinės ugniagesių pajėgos: 14 gaisrinių autocisternų ir kitų specialiųjų automobilių bei 42 ugniagesiai. Apie 23 val. 32 min. ugnis buvo lokalizuota, o naktį apie 2 val. 30 min. – užgesinta.

Gaisro metu nudegė beveik visas tentu dengtas stogas, išdegė vidus ir jame buvę kioskai su automobilių, santechnikos, kosmetikos ir kitomis prekėmis. Nuo ugnies buvo apsaugotas šalia stovintis kitas prekybos paviljonas. Gaisro padaryti nuostoliai skaičiuojami, o priežastys nustatinėjamos.

Turto nedraudė

Turgavietės vadovai kol kas nuo komentarų susilaiko. Tačiau Gariūnuose pati dirbanti ir Gariūnų prekybininkų iniciatyvinei grupei atstovaujanti Irina Antulienė 15min.lt sakė, kad prekeiviai patyrė šoką, nes jų turtas nebuvo draustas, tad nuostoliai esą bus didžiuliai.

„Šiandien nuo ryto kalbėjau su žmonėmis, kurie ten dirbo. Daugybė jų nukentėjo, neseniai buvo gavę naujų prekių, kadangi tai laikas prieš naujus mokslo metus, kai prekyba suintensyvėja. Nenoriu net įsivaizduoti būsimų nuostolių“, – susijaudinusi kalbėjo moteris.

Anot L.Antulienės, prekybininkams nuostolių greičiausiai niekas nepadengs, nes toks klausimas jau buvo kilęs: „Žiemą buvo įgriuvęs stogas nuo sniego, kalbėjomės su prekeiviais, ar turgavietės vadovybė atlygins nuostolius. Prekeiviai atvirai prisipažino – sutartyje parašyta, kad vadovybė nėra atsakinga už nuostolius.“

Pasigenda priešgaisrinės apsaugos priemonių

Tačiau I.Antulienė įsitikinusi, kad nelaimei buvo galima užbėgti už akių. Esą tokiame dideliame angare nebuvo imtasi jokių priešgaisrinės apsaugos priemonių.

Prekybininkė prisiminė, kad prieš pusantro ar du mėnesius ekstremali situacija buvo kilusi naujajame Gariūnų prekybos paviljone „Titanikas“. „Apie tai viešai nieko nebuvo kalbėta. Tai įvyko ketvirtadienį, vyko naktinė prekyba. Nedidelis gaisras kilo apie 7 val. ryto, kai vienas prekiautojas įsijungė lygintuvą norėdamas marškinėlius išsilyginti, nuo jo užsidegė laidai. Pasklido dūmai ir nors gaisras buvo greitai užgesintas, bet visus žmones evakavo. Tai labai svarbus signalas, nes jeigu ten kils gaisras, tai per duris tokia masė žmonių tikrai vargu ar saugiai išeitų iš pastato“, – nuogąstavimais dalijosi I.Antulienė.

Prekybininkų atstovė teigė norinti tikėti, kad bent po šitos nelaimės atitinkamos institucijos atkreips dėmesį ir privers Gariūnų turgaus valdytojus pasitempti. I.Antulienė teigė ne kartą pastebėjusi, kad  prekybininkų palapinėse, kur buriasi daug žmonių, prekiaujama neleistinomis prekėmis, nors tai turėtų vykti specialiose, saugesnėse patalpose.

Kalvarijų turguje galimoms nelaimėms ruošiamasi

Kalvarijų turgaus vadovas Gediminas Čaikauskas tikino, kad jie imasi visų įmanomų priemonių saugodamiesi galimų nelaimių, tačiau pripažino – beveik miesto centre esanti turgavietė sena, todėl nelaimių gali nutikti.

„Mes ėmėmės priemonių gerokai anksčiau, ne po Gariūnuose kilusio gaisro. Yra vedami instruktažai, netrūksta gesintuvų, tikrinama, ar elektros laidai tvarkingi. Mes žinome, kad tokie dalykai gali nutikti“, – tvirtino G.Čaikauskas.

Direktoriaus teigimu, turgavietės pastatai yra apdrausti, tačiau vargu ar draudimas kompensuotų ir prekybininkų nuostolius. „Tai jau būtų klausimas, ar atlyginti nuostolius prekeiviams, ar mums, nes pastatai yra mūsų nuosavybė“, – 15min.lt sakė Kalvarijų turgaus direktorius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min