Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gegužės 22–ąją Klaipėdoje – ir laivų paradas, ir kariuomenės šventė

Jachtos upėje.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Jachtos upėje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaip ir kiekvienais metais vieną iš gegužės savaitgalių , taip ir šiais metais, visi besidomintys Lietuvos kariuomene kviečiami į Kruizinių ir karo laivų terminalą Klaipėdoje, kur turės galimybę susitikti ir pabendrauti su kariais, aplankyti karo laivus, apžiūrėti karinius automobilius, ginkluotę ir karinę įrangą. Ši šventė šiemet vyks kartu su naujas tradicijas uostamiestyje kuriančiu Klaipėdos laivų paradu– gegužės 22 dieną.

Visi norintys galės pačiupinėti lengvuosius  ginklus, apžiūrėti karo laivų amuniciją, pamatyti kokia įranga nardo ir ką po vandeniu veikia povandeninių veiksmų komandos narai, sužinoti kaip povandeniniu robotu atpažįstamos minos, susipažinti su Karo policijos veikla ir priemonėmis, apsižvalgyti Karo medicinos tarnybos automobilyje, apžiūrėti įvairių padalinių veiklos nuotraukas, lauko kino teatre pažiūrėti filmą apie Lietuvos kariuomenę.

Planuojantieji tapti Lietuvos kariuomenės profesionaliais kariai galės pasikonsultuoti su Karo prievolės specialistais karjeros Lietuvos kariuomenėje klausimais, besidomintys karių kasdienybe galės  sužinoti veido maskavimo subtilybes, nusifotografuoti su karine ekipuote, išbandyti jėgas ginklo laikymo varžybose.

Šventę pradės Karinių jūrų pajėgų vadų kursų priesaikos ceremonija, koncertuos Karinių jūrų pajėgų orkestras. Atvykę į kariuomenės ir visuomenės  vienybės dienos šventę papuls ir į laivybos sezono pradžios renginį „Klaipėdos laivų paradas – 2010“, kuris vyks ten pat,  Kruiziniame laivų terminale. 

Planuojama, jog šventė prasidės „Meridiano“ tempimu į bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ doką. Šiai kelionei miestas ruošis iš anksto – bus pakelti abu tiltai.

Šio renginio tikslas – sukurti naują, europietišką jūrinio miesto įvaizdį atitinkančią šventę, duodančią startą vasaros laivybos sezonui.  Po miesto simbolio, „Meridiano“, palydėtuvių į Danės upę suplauks laivai – Laivų parado dalyviai, kurie ruošis, puošis šviečiančiomis instaliacijomis, vėliavomis ir kvies visus norinčius trumpoms išvykoms į marias, jūrą, burs įgulas naktiniam paradui.

Vėliau prie Kruizinių laivų terminalo įsikurs 19 a. pradžios simbolinė miesto–uosto krantinė. Greta jos vyks gyvas „Laivų mūšis“, kuriame dalyvaus du mediniai laivai, jų nepaprastos įgulos su visa karo amunicija, patrankomis. Istorinio mūšio rekonstrukcijai vadovaus Egidijus Zajecas, Klaipėdos karybos istorijos klubo pirmininkas. Pasibaigus mūšiui startuos Laivų paradas. Laivai judės Danės upe į Kuršių marias. Tikimąsi, kad šventė ant vandens tęsis iki ryto.

Kariuomenės ir visuomenės  vienybės dienos šventės dalys:

KAM nuotr./Naujas patrulinis laivas
KAM nuotr./Patruliniai laivai

13.00 – 17.00 val.: Kariuomenės ir visuomenės  vienybės dienos šventė (laivų lankymas, ginkluotės, technikos ekspozicijos ir kita);

13.00 – 13.30 val.: KJP vadų kursų klausytojų priesaikos ceremonija ;

13.30 – 14.00 val.: KJP orkestro koncertinė programa;

15.00 – 16.00 val.: Muzikinės grupės „Viksva“ pasirodymas ;

 Preliminari Klaipėdos laivų parado programa:

12.00 – 15.00 val. „Meridiano“ palydos. „Pilies“ ir „Biržos“ tiltų pakėlimas planuojamas apie 13 val.

16.00 – 21.30 val. laivų švartavimasis DANĖS upės ir Pilies uostelio krantinėse (laivų lankymas, muzika, vaišės, išplaukimai į Kuršių marias ir Baltijos jūrą). DĖMESIO! Ketinantys plaukti į Baltijos jūrą su savimi turėtų turėti asmens dokumentą;

21.30 – 22.00 val.: “Laivų mūšis” Kuršių mariose prie Danės upės žiočių (2 senoviniai mediniai laivai, uniformuoti kariai, amunicija, patrankos). Žiūrovai renkasi Kruizinių laivų terminalo krantinėj. DĖMESIO! Renginio laikas gali nežymiai keistis priklausomai nuo į uostą atplaukiančių krovininių laivų ir linijinių keltų.

Taip pat vyks: koncertai deniuose, laivų lankymas, prekyba laivuose;

22.00 – 23.00 paradas – laivai plaukia į Marias. Žiūrovams patariama stebėti nuo Danės upės krantinių ir iš Kruizinių laivų terminalo. DĖMESIO! Renginio laikas gali nežymiai keistis priklausomai nuo į uostą atplaukiančių krovininių laivų ir linijinių keltų.;

23.00 – 24.00 naktis laivuose, diskotekos ant vandens.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min