Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinė prokuratūra: griežtinama operatyvinės veiklos kontrolė

Darius Valys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Valys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Siekdamas efektyvesnės prokurorų vykdomos operatyvinės veiklos kontrolės, generalinis prokuroras Darius Valys patvirtino šios kontrolės stiprinimo priemonių planą, kuris nuo šios savaitės pradžios pradedamas įgyvendinti Generalinėje prokuratūroje.

„Operatyvinės veiklos pagalba yra užkardomos ir atskleidžiamos nusikalstamos veikos, saugomi valstybės interesai ir žmogaus teisės. Sukurtomis naujomis priemonėmis viliamės sustiprinanti žmogaus teisės į privataus gyvenimo neliečiamybę apsaugą. Tikiu, kad įgyvendinus plane numatytas iniciatyvas operatyvinės veiklos subjektų veikla prokuratūroje bus griežčiau kontroliuojama“, – teigia generalinis prokuroras.

Planas parengtas apibendrinus pastarojo meto prokurorinę operatyvinės veiklos kontrolės praktiką ir yra orientuotas į šiuos bei artimiausius metus.

Pasak generalinio prokuroro D.Valio, numatytų priemonių spektras platus – vienos jų leis išvengti ydingo operatyvinės veiklos subjektų darbo dubliavimosi, kitos – sukurs papildomus saugiklius, jog slapti operatyvinės veiklos subjektų veiksmai būtų atliekami teisėtai ir pagrįstai. Dalies priemonių įgyvendinimui bus būtini teisės aktų pakeitimai, kitoms – organizaciniai sprendimai pačioje prokuratūros sistemoje.

Įgyvendindama planą Generalinė prokuratūra bendradarbiaus su kitomis operatyvinę veiklą kontroliuojančiomis institucijomis, kartu formuos vieningą kontrolės praktiką šalies mastu.

Nors pagal operatyvinės veiklos įstatymą prokurorams pavesta vykdyti tik nedidelę dalį operatyvinės veiklos kontrolės gana ribotomis, įstatyme numatytomis formomis, o pats įstatymas yra pasenęs ir neatitinkantis šiandienos reikalavimų, generalinio prokuroro nuomone, potencialo efektyvesnei veiklai esama ir galiojant dabartiniam operatyvinės veiklos reglamentavimui. 

Lietuvos operatyvinės veiklos subjektų vieša ir slapta žvalgybinio pobūdžio veikla pagal įstatymo aiškiai nustatytą kompetenciją yra kontroliuojama ne vienos, o keleto institucijų. Šią kontrolę pagal nustatytą savarankišką kompetenciją vykdo: operatyvinės veiklos subjektų vadovai ir operatyvinės veiklos subjektų pagrindinių institucijų vadovai (vidinė kontrolė) bei finansų, krašto apsaugos ir vidaus reikalų ministrai; įstatymo įgaliotieji prokurorai; įstatymo įgaliotieji teisėjai; Vyriausybė; Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min