Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Generalinis prokuroras prašo teismo panaikinti leidimą statyboms šalia Lentvario dvaro sodybos

R.Petrauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / R.Petrauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Einantis generalinio prokuroro pareigas Raimondas Petrauskas, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą prašydamas atnaujinti procesą administracinėje byloje dėl Vilniaus apskrities viršininko administracijos bei Trakų rajono savivaldybės priimtų administracinių aktų, kuriais buvo leista Lentvario dvaro sodybos vizualinės apsaugos zonoje statyti kotedžus, panaikinimo. Taip pat prašoma laikinai sustabdyti 2007 m. vasarą Trakų rajono savivaldybės išduotą statybos leidimą.

Lentvario dvaro sodyba pripažinta valstybės saugoma nekilnojamąja kultūros vertybe, kurią reikia saugoti viešajam visuomenės pažinimui. Dokumente, kuris nustato šios sodybos apsaugos reikalavimus, nurodyta saugoti prieigas prie paminklo ir jo matomumą, esamą kraštovaizdį, pagal galimybes riboti naujų sodybų aukštingumą, saugomo kraštovaizdžio zonoje draudžiama keisti gamtinę aplinką ir landšaftą, teigiama pranešime spaudai.

2005 metų pavasarį Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo leista rengti žemės sklypo, esančio Trakų rajone, Lentvario kaime, detalųjį planą, numatant žemės sklypo naudojimo paskirtį pakeisti iš specialiosios į gyvenamąją teritoriją, tinkančią kotedžų statybai. Buvo parengtas detalusis planas, tačiau plano derinimo metu Trakų rajono savivaldybės sprendiniams nepritarė Kultūros paveldo departamentas.

Buvo nurodyta parengti poveikio vertinimą sodybai. 2006 metų liepos mėnesį Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, pritarus Kultūros paveldo departamento specialistams, buvo patvirtintas minėto žemės sklypo detalusis planas, kuriame numatyta 3 gyvenamųjų namų, susidedančių iš keliolikos butų, statyba. 2007 metų birželio mėnesį Trakų rajono savivaldybė išdavė statybos leidimą UAB ,,Progresyvios investicijos“ 6 objektų vieno buto sublokuotų gyvenamųjų namų, iš viso 28 butų statybai, nors , kaip buvo minėta, detaliajame plane buvo numatyta 3 gyvenamųjų namų, susidedančių iš keliolikos butų, statyba. 2007 m. rudenį buvęs šalies generalinis prokuroras Algimantas Valantinas kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti minėtus administracinius aktus.

Pagal nekilnojamosios kultūros vertybės Lentvario dvaro sodybos apsaugos reglamentą tokių objektų statyba neleistina, taip pat rengiant teritorijų planavimo dokumentus buvo pažeistas visuomenės dalyvavimo principas. Tai, kad šios statybos pakenks saugomai kultūros vertybei, pripažino ir Valstybinė kultūros paveldo komisija. 2009 m. gegužės 11 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą panaikinti Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus priimtą įsakymą ir juo patvirtintą žemės sklypo detalųjį planą, Trakų rajono savivaldybės administracijos projektavimo sąlygų sąvadą ir Trakų rajono savivaldybės administracijos išduotą statybos leidimą. 

Dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo priimto sprendimo bendrovės „Progresyvios investicijos“ ir „Remada“ kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą. Š. m. balandžio 12 d. teismas patenkino bendrovių apeliacinius skundus: panaikino 2009 m. gegužės 11 d. Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtą sprendimą ir administracinę bylą pagal pareiškėjo Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro prašymą dėl administracinių aktų panaikinimo nutraukė. Teismas savo sprendimą motyvavo tuo, kad pirmosios instancijos teismas netinkamai įvertino bylos aplinkybes, neatsižvelgė į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo formuojamą praktiką taikant įstatymo nustatytus terminus, kai, gindamas viešąjį interesą, į teismą kreipiasi prokuroras.

Generalinis prokuroras nesutinka su teismo priimtu sprendimu, jog praleido nustatytą terminą kreiptis į teismą, todėl prašo atnaujinti procesą dėl Vilniaus apskritiesviršininko administracijos bei Trakų rajono savivaldybės priimtų administracinių aktų, kuriais buvo leista Lentvario dvaro sodybos vizualinės apsaugos zonoje statyti kotedžus, panaikinimo. Taip pat prašoma panaikinti ankstesnę Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo priimtą nutartį ir palikti galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtą sprendimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min