Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruzinai šventė pergalę ir draugystę

Pasveikinti sirgalių atvyko ir Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis (kairėje)
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / Pasveikinti sirgalių atvyko ir Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis (dešinėje)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmąją pergalę trečiadienio vakarą iškovojusios Gruzijos rinktinės sirgaliai surengė šventę ne tik sau, bet ir lietuviams. Senų bičiulių susitikimas, – tokį įspūdį paliko senamiestyje, Friedricho pasaže pristatyta įspūdinga gruzinų kultūrinė programa.

„Tegyvuoja laisva Lietuva!“, - keldami taures už čempionato šeimininkus vertybes priminė gruzinai. Nors džiaugtis buvo kuo, įtampos ir nežinios dėl būsimų rungtynių su Rusijos rinktine paslėpti nepavyko. Gruzinai šventė iš širdies, bet santūriai.

Likus daugiau nei valandai iki numatytos šventės pradžios neformalia ambasada tapusiame pasaže vietų prisėsti jau nebebuvo. Gausiai susirinkę klaipėdiečiai ir miesto svečiai buvo vaišinami daugybės rūšių vynu, ragavo čia pat kepamo šašlyko, tradicinių gruziniškų saldumynų.

Susižavėjusi publika ošė, kai aikštelėje pasirodė Suchišvilių nacionalinio baleto šokėjai, jie buvo palydėti ovacijomis ir garsiais plojimais. Ne menkesnį įspūdį susirinkusiems paliko vokalinio ansamblio „Gruzijos balsai“ atlikėjai, pasipuošę tautiniais kostiumais.

„Jeigu lietuvių kantrybę sujungtume su gruzinų aistra, būtų nuostabi šalis, kitų ir nebereikėtų“, – įsitikinęs „15 min” kalbintas klaipėdietis.  Kiti neslėpė nustebę, kokie draugiški ir taikūs gruzinų sirgaliai.

Iki vėlaus vakaro buvo laukiama pasirodant Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio. Jis turėjo vakarieniauti Friedricho pasažo restorane. Tačiau pusantros valandos vėlavęs labiausiai laukiamas svečias taip ir neprisėdo prie vaišių stalo. Jis neparagavo ir tautiečių paruoštų gardėsių. Praeidamas jis pamojavo susirinkusiems, kai kuriems paspaudė ranką ir, pasakęs, kad Lietuvoje jam viskas patinka, lydimas apsaugininkų, įsėdo į automobilį ir išvyko. M.Saakašvilis atsisakė pabendrauti ir su žiniasklaida.

„Nuovargis ar nerimas dėl laukiančių rungtynių?“ – trumpo prezidento pasirodymo priežastis bandė atspėti žmonės. 

Pasigrožėti gruzinų dainomis ir šokiais bus galima visą šią savaitę. Vakarais, po krepšinio rungtynių, pasirodymai vyks Teatro aikštėje. Ketvirtadienį Teatro aikštėje pasirodys garsi Gruzijos etnodžiazo grupė „Zumbaland“, mūsų šalyje viešinti jau dvi savaites. Šeštadienį dar vieną pasirodymą ji surengs Friedricho pasaže.

Kiekvieną dieną, kol Klaipėdoje vyks čempionato rungtynės, Teatro aikštėje tarp varžybų transliacijų bus rengiami kiekvienos šalies atlikėjų pasirodymai. Kiekviena čempionato diena skirta kiekvienai jame žaidžiančiai šaliai prisistatyti. Pasirodymus surengs Belgijos, Rusijos, Slovėnijos, Ukrainos atlikėjai.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min