Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gydė nuo sunkių ligų ar tiesiog apmulkino?

DNR
Photos.com nuotr. / DNR
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Brangiai už Lietuvoje draudžiamą gydymo būdą sumokėję ligoniai teisme tikino, kad vietoj kamieninių ląstelių jiems suleista paprasto tirpalo.

Ko iš tiesų buvo suleista nepagydomiems ligoniams – embrioninių kamieninių ląstelių ar Ringerio tirpalo – preparato iš kalio, magnio ir sodos? Tai bando išnarplioti Vilniaus 1-asis apylinkės teismas. Apie tai antradienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Talkino pažįstami medikai

Baltijos ir Amerikos klinikoje dirbantis gydytojas anesteziologas Šarūnas Stanevičius vakar teisme susitiko su moterimi, kurios vyrui jis kažko suleido į stuburo kanalą.

Ši moteris buvo įsitikinusi, jog gydytojas sutuoktiniui į stuburą leidžia kamienines ląsteles, nors toks gydymas Lietuvoje nelegalus.

Š.Stanevičius – buvęs kaltinamojo Embriotechnologijų centro vadovo 53 metų Evaldo Baranausko kolega. Šie medikai yra dirbę Šv.Jokūbo ligoninėje.

Embriotechnologijų centrą įsteigęs ir nepagydomiems ligoniams naują gydymo būdą siūlęs E.Baranauskas savo pacientus vesdavosi į Baltijos ir Amerikos kliniką.

Nežino, kokių vaistų suleido

Š.Stanevičius patvirtino, kad apžiūrėjo keletą E.Baranausko atvestų pacientų, tačiau negalėjo įvardyti, ar tai buvo vyrai, ar moterys ir kiek jų buvo.

Gydytojas žinojo, kad šie pacientai ruošiami embrioninių kamieninių ląstelių persodinimui. „Aš, kaip anesteziologas, turėjau įvertinti jų būklę, tačiau kamieninių ląstelių tikrai neleidau“, – aiškino medikas.

„Aš pati vyrą laikiau už pečių“, – tvirtino moteris. Medikas gynėsi, kad tai, kokie vaistai buvo suleisti, turi būti užfiksuota ligos istorijoje.

Pageidauja DNR tyrimų

Už sukčiavimą ir neteisėtą vertimąsi ūkine, finansine bei profesine veikla teisiamas Embriotechnologijų centro vadovas E.Baranauskas bando įrodyti, kad pacientams išties buvo suleista kamieninių ląstelių.

Teisiamojo advokatas teismo paprašė dar kartą paimti penkių pacientų kraujo mėginius ir perduoti juos Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centrui. Jo ekspertai nustatytų, ar ligonių kraujyje cirkuliuoja vieno, ar dviejų žmonių DNR.

Atidavė visas santaupas

E.Baranausko pažadais Lietuvoje neleistinu būdu išgydyti nepagydomas ligas patikėjo buvęs medikas, teisininkė, nemažai kitų išsilavinusių žmonių.

Tačiau ligonių ir jų artimųjų savijauta persodinus embrionines kamienines ląsteles nepasikeitė.

Sunkių ligų išvarginti pacientai už procedūras atidavė visas santaupas, skolinosi pinigus.

Nesitiki atgauti pinigų

Embriotechnologijų centro advokatas teisme tikino, jog ši bendrovė bendradarbiauja su Rusijos medicinos bei mokslo įstaigomis, ir pasiūlė prie bylos pridėti dokumentus, jog Rusijos klinikoms už kamienines ląsteles buvo pervesti pinigai.

Tyrimo metu nustatyta, kad iš tariamo pacientų gydymo Embriotechnologijų centras įgijo 463 tūkstančius litų.

„Pinigus sumokėjome, paslaugos negavome, bet tai jau praėjęs etapas. Kiek žinau, Embriotechnologijų centras nevykdo jokios veiklos, kas jam vadovauja – nežinia. Kaip jie atlygins žalą nuskriaustiems pacientams?“ – piktinosi nuo E.Baranausko veiklos nukentėjusi teisininkė.

Klinikos vadovai teisinosi

Ankstesniame posėdyje Baltijos ir Amerikos klinikos vadovė Inga Kalinauskienė teigė, kad jų įstaigoje pacientams negalėjo būti persodinamos ląstelės, nes šis gydymo būdas Lietuvoje neįteisintas.

Baltijos ir Amerikos klinika su E.Baranausko vadovaujama bendrove sutartį yra sudariusi 2005 metais ir įsipareigojusi jo pacientams teikti paslaugas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min