Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojai miške Kretingos rajone aptiko didelį naftos produktų „ežerą“

Gyventojai miške Kretingos rajone aptiko didelį naftos produktų „ežerą“.
bef.lt nuotr. / Gyventojai miške Kretingos rajone aptiko didelį naftos produktų „ežerą“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tikslią Kalgraužių miške aptiktų teršalų vietą maps.lt interneto svetainėje praėjusią savaitę pažymėjusi ir aprašiusi Vydmantų gyventoja Laima juos pavadino „naudotų tepalų ežeru“, teigiama pranešime spaudai.

Drauge su šiuo portalu iniciatyvą „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ įgyvendinantis „Baltijos aplinkos forumas“ informaciją perdavė atsakingiems rajono pareigūnams, kurie, pirminiais duomenimis, ten sako aptikę mazuto.

„Saulei šviečiant raibuliuoja visom vaivorykštės spalvom, juk ne švęstas vanduo,“ – sako Laima. „Jau ne pirmi metai važiuojame ten grybauti. Matosi, kad ir šernai ateina pasivolioti, praeina raguočių takai. Skaudu, kad niekas nieko nedaro, o tas „ežeras“ plečiasi“, – apgailestauja apie teršalus pranešusi medžiotoja.

Aptiktų teršalų vietos aprašymas gana tiksliai atitinka vienos iš trijų vietovių, į kurias gyventojai prisimena po 1981-aisiais Klaipėdos uoste sudužusio tanklaivio „Globe Assimi“ vežtą išsiliejusį mazutą.

Pasak Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pavaduotojos Aldonos Margerienės, pranešime minimą vietą apžiūrėjo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai. „Jie sako, jog vizualiai tai panašu į mazutą, tačiau reikia detalesnių tyrimų, kad būtų galima nustatyti tiksliai, kokios ten medžiagos ir koks užteršimo mastas“. A. Margerienės teigimu, problemą jau imtasi nagrinėti.

Birželį Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicijos užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, daugiau kaip 80 proc. Lietuvos gyventojų aplinkos teršimą įvairiomis atliekomis išskiria kaip vieną svarbiausių gamtosaugos problemų. Tai patvirtina ir jau trečius metus įgyvendinamos akcijos „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ statistika: iš beveik 1200 panešimų – arti pusės informuoja gamtoje paliktas atliekas.

„Pranešimų gausa tik paryškina sistemines aplinkosaugos problemas, kurias spręsti labai gali padėti visuomenės aktyvumas“, – įsitikinęs nevyriausybinės organizacijos „Baltijos aplinkos forumas“ direktorius Žymantas Morkvėnas. Todėl jis kviečia visus šalies gyventojus aktyviai prisidėti prie akcijos ir maps.lt žemėlapyje susiradus medeliu pažymėtą nuorodą registruoti pastebėtus skriaudžiamos gamtos atvejus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min