Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Herkaus galerijoje“ – meniška Purvynės ambasada

Nors pirmų vietų neužleidžia aukso ir sidabro papuošalai, Lietuvos auksas – gintaras taip pat populiarėja.
„Amber Trip“ organizatorių nuotr. / Naujoje galerijoje bus ir gintaro dirbinių.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kuršių Nerijos tradicijų ir gamtos įkvėptas menas nuo šiol Klaipėdoje turės savo ambasadą. Ketvirtadienį „Herkaus galerijoje“ duris atvers „Purvynė“ – erdvė, leisianti prisiliesti prie juvelyrikos, gintaro bei tapybos darbų, turinčių artimų sąsajų su pajūriu.

Purvynė – tai šiauriausia Nidos gyvenvietės dalis, dabar simboliškai išlikusi tik kaip gatvės pavadinimas. Senovėje buvusi atskira gyvenvietė, ji dalies vietinių dar vadinama „ūkiniu sektoriumi” dėl gausybės garažų, nors prie pat marių įsikūrusioje vietoje gausu jaukių vilų.

Šioje Nidos dalyje užaugęs ir iki šiol dažnai laiką leidžiantis Algimantas Seselskis praėjusiais metais čia surengė menininkų plenerą, pastūmėjusį jaunąjį nidiškį Purvynės vardą garsinti menu.

„Tai puiki vieta įkvėpimui ir naujomas idėjoms, – teigė naujosios erdvės įkūrėjas, – Mano svajonė – simboliškai perteikti šios vietovės atmosferą meno kūriniais ir subtiliais mažmožiais, kurie galėtų suteikti dvasinio peno ne tik Purvynės ambasados lankytojams, bet ir čia įgytų daiktų savininkams.“

„Herkaus galerijoje“ įsikūrusioje „Purvynėje“ bus eksponuojami bei parduodami daugiausia su gintaru susiję papuošalai, netruks ir kitokių, pajūryje subrandintų meno kūrinių ar verslo dovanų.

Pačio A. Seselskio iniciatyva čia vietą rado Purvynės atributika: senosios Kuršių nerijos žvejų vejarodės – autentiškos, rankų gamybos vėtrungės – bei įvairūs suvenyrai.

Netikėtos sintezės sprendimus pristatys klaipėdiečių „Ambero studijos” sukurti papuošalai iš tauriųjų metalų, sujungtų su natūraliu Baltijos gintaru bei kitomis neįprastomis medžiagomis.

Taip pat ir galeriją „Arza” atstovausiančioje „Purvynėje” lankytojais galės susipažinti su netradiciniais Lietuvos aukso panaudojimos būdais, leisiančiais gintarą paliesti, užuosti, išgirsti ar net paragauti. Jų asortimente gausu žinomų Lietuvos meistrų rankų darbo meno kūrinių, ypatingos galios turinčios gintaro arbatos ir smilkalų, sveikatinės aromaterapijos priemonių bei kosmetikos.

Dailės kūrinių kampe bus galima rasti šiuo metu Kretingoje gyvenančio žinomo tapytojo Andriaus Miežio darbų.

Ateityje „Purvynės” erdvėje numatoma rengti savaitgalio meno turgelius, o kūrinių asortimentas nuolat bus atnaujinamas – apie tai informaciją bus galima rasti internetinėje svetainėje purvyne.com.

Į „Purvynės” atidarymą visi kviečiami ketvirtadienį, 18 val. „Herkaus galerijoje” (adresu H. Manto g. 22). Lankytojai galės pasivaišinti gintaro arbata bei artimiau susipažinti su čia eksponuojamais ir parduodamais darbais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min