Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Degutienė: atviras balsavimas dėl L.Karaliaus ir A.Sacharuko – nerealus

Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Atviras parlamentarų balsavimas per Seimo narių Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko apkaltas būtų teisingas sprendimas, tačiau šiuo atveju toks balsavimas yra nerealus, įsitikinusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

„Iš vienos pusės, tai daryti (keisti Seimo Statutą – 15min.lt) reikėjo anksčiau. Ir galbūt būtų teisinga, kad būtų atviras balsavimas. Bet šiuo konkrečiu klausimu (L.Karaliaus ir A.Sacharuko atveju – 15min.lt) jau nieko pakeisti negalės. Galbūt Seimas balsuos ir pritars tai procedūrai, bet tai jau galios kitiems atvejams“, – trečiadienį žurnalistams sakė I.Degutienė.

Kaip jau pranešta, trečiadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų seniūnas Seime Jurgis Razma pranešė, kad valdančiosios koalicijos partneriai svarstys galimybę skubiai keisti Seimo Statutą, kad per apkaltos procedūrą dėl opozicijos parlamentarų L.Karaliaus ir A.Sacharuko pašalinimo būtų balsuojama atvirai.

Net ir turint geriausių norų tos Statuto pataisos negalima priimti. Be to, ji įsigaliotų tik paskelbus „Valstybės žiniose“, taigi į laiką niekaip netelpama.I.Degutienės įsitikinimu, tokią iniciatyvą parlamentarai turėjo pareikšti ir įstatymo projektą įregistruoti prieš mėnesį ar net du, nes dabar jos įgyvendinti neleis laiko rėmai. „Jeigu bus surinktas reikiamas kiekis parašų, kad šis klausimas būtų įtrauktas į darbotvarkę, jis ryt bus įtrauktas. Tačiau pati apkaltos kulminacija yra lapkričio 11 dieną. Tai lieka tik vienas, lapkričio 9 dienos, Seimo posėdis. Net ir turint geriausių norų tos Statuto pataisos negalima priimti. Be to, ji įsigaliotų tik paskelbus „Valstybės žiniose“, taigi į laiką niekaip netelpama“, – pabrėžė Seimo vadovė.

Trečiadienį šaukiamas nenumatytas Seimo posėdis dėl apkaltos A.Sacharukui ir L.Karaliui.

Posėdyje parlamentarai bus supažindinti su Konstitucinio Teismo (KT) išvada, kuria šie parlamentarai pripažinti šiurkščiai pažeidę Konstituciją ir sulaužę priesaiką. Bus pateiktas protokolinio nutarimo projektas, kuriuo Seimas paskirtų šių parlamentarų mandatų panaikinimo klausimo nagrinėjimo datą. Planuojama, kad tai būtų lapkričio 11 diena.

A.Sacharukas pripažintas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją dėl to, kad parlamento posėdžiuose naudojosi L.Karaliaus pažymėjimu ir balsavo už jį priimant įstatymus.

L.Karalius nusižengė dėl to, kad išvyko į užsienį ir nedalyvavo Seimo posėdžiuose.

Paklausta, kaip dėl L.Karaliaus ir A.Sacharuko ketina balsuoti valdantieji, I.Degutienė sakė negalinti atsakyti, nes balsavimas bus slaptas. „Negaliu atsakyti, nes tai bus slaptas balsavimas. Tarpusavyje pozicija kaip buvo, taip ir yra – turime patenkinti KT sprendimą. Tarp valdančiųjų dėl to tikriausiai niekam nekyla jokių abejonių“, – akcentavo politikė.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min