Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Degutienė: jei ne okupacija, Lietuva turėtų 5 mln. gyventojų (Papildyta 13.50 val.)

Seimo pirmininkė Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Seimo pirmininkė Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos okupacijos 70-mečio bei Gedulo ir vilties dienos minėjime Seime parlamento vadovė Irena Degutienė pabrėžė, kad 1940-aisiais prasidėjusios komunistės okupacijos pasekmės jaučiamos iki šiol.

„1940-ųjų birželio 15 dieną prasidėjusi komunistinė okupacija truko visą pusę šimto metų: užaugo dvi kartos, šimtai tūkstančių užmuštų, sužeistų, fiziškai ir dvasiškai sužalotų likimų, beveik pusę milijono priverstinai pasitraukusių iš savo tėvynės, – istorinėje Kovo 11-osios salėje prezidentams Daliai Grybauskaitei ir Valdui Adamkui, Vyriausybei, Seimo nariams, Kovo 11-osios Akto signatarams, teisėjams, užsienio šalių ambasadoriams ir kitiems garbingiems svečiams kalbėjo I.Degutienė.

„To labai skausmingo Lietuvos lūžio pasekmes jaučiame iki šiol. Tik vienas palyginimas: mokslininkai teigia, kad jei ne komunistinė okupacija, Lietuvos gyventojų dabar būtų buvę apie 5 milijonai – panašiai kiek Skandinavijos valstybėse: Norvegijoje, Suomijoje ar Danijoje. Neabejoju, kad ir mūsų gyvenimo lygis šiandien būtų buvęs panašus kaip ten, nebūtų tokios pavojingos emigracijos bangos, tiek savižudybių“,  – mano Seimo pirmininkė.

Č.V.Stankevičius: birželio 15-ąją Lietuva visiškai neteko savo suvereniteto (papildyta 13.50 val.)

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas, Nepriklausomybės Akto signataras, dabartinio Seimo vicepirmininkas Česlovas Vytautas Stankevičius priminė pagrindines okupacijos istorines datas nuo 1939 rugpjūčio 23-iosios Molotovo–Ribentroppo pakto iki 1940 metų birželio 15 dienos, kai Sovietų Sąjunga, „sulaužiusi galiojusias sutartis su Lietuva ir pamynusi bendrąsias tarptautinės teisės normas, įvykdė karinę agresiją prieš Lietuvos Respubliką bei ją okupavo.“

„Birželio 15-ąją Lietuva visiškai neteko savo suvereniteto. Lietuvos Vyriausybės sudarymui faktiškai vadovavo SSRS Vyriausybės įgaliotinis V.Dekanozovas. Sudarant Vyriausybę buvo tik imituojamas Konstitucijos laikymasis. Tas pasakytina ir apie naujojo ministro pirmininko, einančio prezidento pareigas, Justo Paleckio bei naujai sudarytos Vyriausybės ministrų birželio 17 dieną duotą ištikimybės Konstitucijai pasižadėjimą. 1940 m. birželio 15-oji, kai Sovietų Sąjunga įvykdė agresiją prieš Lietuvą ir ją okupavo, tapo pusę amžiaus trukusios okupacijos pirmąja diena. Tuoj po birželio 15-osios prasidėjo Lietuvos  valstybės ir visuomenės pagrindų griovimas  bei masinis lietuvių  tautos naikinimas“, – kalbėjo Č.V.Stankevičius. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min