Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą grįžo reikšmingas Baltrušaičių šeimos archyvas

 Baltrušaičių šeimos archyvo perdavimas
URM nuotr. / Baltrušaičių šeimos archyvo perdavimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus paveikslų galerijoje balandžio 30 dieną vyko iš Paryžiaus į Lietuvą parvežtų Lietuvos valstybei ir jos diplomatinei tarnybai reikšmingų archyvinių dokumentų ir daiktų iš Baltrušaičių šeimos archyvo perdavimo ceremonija.

Lietuvos centriniam valstybės archyvui perduoti į Lietuvą grįžę ypač reikšmingi Lietuvos Respublikos gimimo dokumentai – autorizuoti 1917 metų gruodžio 11 dienos deklaracijos ir 1918 metų vasario 16 dienos akto nuorašai, unikalūs pirmųjų nepriklausomybės metų Užsienio reikalų ministerijos dokumentai dėl santykių su Lenkija, Sovietų Rusija (vėliau SSRS) ir kitomis valstybėmis, susirašinėjimai dėl 1926 metų gruodžio 17 dienos perversmo ir 1927 metų sukilimo Tauragėje, teigiama pranešime spaudai.

Tarpukario Lietuvos poeto, eseisto, vertėjo, diplomato Jurgio Baltrušaičio (1873-1944) sukauptus dokumentus išsaugojo jo sūnus dailės istorikas, diplomatas Jurgis Baltrušaitis jaunesnysis (1903-1988), kuris iki 1954 metų dirbo kultūros patarėju ir konsulu Lietuvos atstovybėje Prancūzijoje. Lietuvos valstybei archyvą perdavė pastarojo sūnus Jeanas Baltrušaitis.

Lietuvos dailės muziejui Užsienio reikalų ministerija perdavė J.Baltrušaičio vyresniojo pomirtinę kaukę ir dalį išlikusių jo bibliotekos knygų.

Atitinkamus perdavimo ir priėmimo aktus ant autentiško stalo, priklausiusio J.Baltrušaičiui, pasirašė A.Ažubalis ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys, Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

„Šiemet savo atkūrimo 20-metį minėsianti Užsienio reikalų ministerija siekia aktyviai prisidėti prie Lietuvai reikšmingo istorijos ir kultūros paveldo apsaugos ir grąžinimo į Lietuvą. Per trumpą laiką į Lietuvą grįžo Lietuvos diplomatijos šefo Stasio Lozoraičio ir buvusio Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Ekonomikos departamento direktoriaus Jono Norkaičio archyvai. Taip pat mūsų valstybę pasiekė tarpukario Lietuvos diplomato Antano Liutkaus archyvas“, – renginyje sakė A.Ažubalis.

Siekiant stiprinti Užsienio reikalų ministerijos vykdomą Lietuvos istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo veiklą, ceremonijos metu buvo pasirašytos dvi naujos ministerijos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos istorijos institutu ir Lietuvos nacionaliniu muziejumi. Jas pasirašė A.Ažubalis ir Lietuvos istorijos instituto direktorius Rimantas Miknys bei Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė.

Su Lietuvos centriniu valstybės archyvu Užsienio reikalų ministerija bendradarbiavimo sutartį pasirašė 2009 metų rudenį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min