Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į potvynio zoną patekę žmonės pagalbos nesitiki

Klaipėdoje prasidėjus atodrekiui jau užlietos kai kurios gatvės.
A.Kripaitės nuotr. / Klaipėdoje prasidėjus atodrekiui jau užlietos kai kurios gatvės.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš penkerius metus turto per potvynį netekę klaipėdiečiai nesitiki, kad ir dabar kas jiems išties pagalbos ranką.

Trečiadienį Klaipėdos Civilinės saugos tarnyboje buvo sukviesti sodų bendrijų, kurių gyventojai 2005–ųjų rugpjūtį kentė potvynį, pirmininkai. Tą vasarą išsiliejus Danei šimtai klaipėdiečių patyrė didžiulius nuostolius, buvo sugadintas jų turtas, liko be derliaus. Labiausiai nukentėjo „Jūratės”, „Draugystės”, Inkaro” ir „Dobilo” sodų bendrijų gyventojai.

Baiminamasi, kad šį pavasarį scenarijus gali kartotis.

Civilinės saugos tarnyba paprašė suteikti visus kontaktus gyventojų, kurie gresiant potvyniui patys savimi pasirūpinti negalės. Bendrijų pirmininkams padalintos skrajutės su informacija, visais pagalbos kontaktais.

„Prieš penkerius metus informacija apie grėsmę vėlavo. Kretingoje ėmus kilti vandeniui, jau po šešių valandų buvo užlieta ir Klaipėdos dalis”, – teigė Civilinės saugos tarnybos vedėjas Rimantas Imbrus.

Tačiau tuomet patirti nuostoliai taip ir liko gyventojų rūpesčiu – Vyriausybė nukentėjusiems gyventojams iki šiol nesuteikė jokios paramos, kaip ir nukentėjusiems nuo didžiojo uragano.

„Kas mums iš to lankstinuko? Niekis”, – neslėpė pykčio „Dobilo” bendrijos atstovas Stasys Mikutavičius. Jis priminė, kad per paskutinį potvynį nukentėjo 47 sodų savininkai, kai kurie namukai buvo apsemti maždaug 2 metrais vandens.

Nerimauja ir naujųjų daugiabučių kvartalo Žolynų gatvėje šeimininkai. Baiminamasi, kad prieš penkerius metus vandens neatlaikiusi Padvarių užtvanka ir dabar gali lemti nelaimę. Civilinės saugos tarnybos darbuotojai patikino, kad ši esanti “patenkinamos” būklės.

Anot R.Imbraus, sinoptikai potvynio kol kas neprognozuoja, bent jau iki kovo vidurio.

 

Komentarai
Šioje istorijoje Potvynis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min