Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ieškome kiaulių: Trakų miškininkai už rankos sučiupo šiukšlintoją su mikroautobusu

Trakų miškuose sučiuptas šiukšlintojas
Trakų miškuose sučiuptas šiukšlintojas
Šaltinis: 15min
20
Skaitysiu vėliau
A A

Kai kurių lietuvių įžūlumas stebina: Trakų urėdijos miškininkai už rankos sučiupo vyrą, kuris mikroautobusu atvežė šiukšles iš savo garažo į mišką. Jam teko šiukšles susirinkti. Tačiau tai ne pabaiga – jo laukia ir bauda, kurią skirs Trakų rajono aplinkos apsaugos agentūra.

Balandžio 5-osios vidurdienį, Trakų miškų urėdijos valstybiniame miške, netoli Semeliškių miestelio, Trakų miškų urėdijos miškininkai sulaikė asmenį, beverčiantį įvairias šiukšles iš mikroautobuso.

Atvežė iš garažo

Tuo metu Jagelonių girininkijos girininko pavaduotojas, kaip įprasta, tikrino savo eiguvą. Važiuodamas miško keliuku jis aikštelėje pastebėjo mikroautobusą, iš kurio ant žemės buvo kraunami kažkokie daiktai.

Pačiame darbo įkarštyje sulaikytas pilietis S.M. prisipažino, kad pilną mikroautobusą atliekų jis atvežė iš savo garažo Vilniaus mieste, – informavo Trakų miškų urėdija.

„Patyręs miškininkas iš karto suprato, kad sutiko šiukšlintojus. Automobiliu užtvėręs kelią, jis užfiksavo pažeidimą telefonu ir iškvietė į pagalbą miško apsaugos inžinierių. Pačiame darbo įkarštyje sulaikytas pilietis S.M. prisipažino, kad pilną mikroautobusą atliekų jis atvežė iš savo garažo Vilniaus mieste“, – 15min informavo Trakų miškų urėdija.

Anot miškininkų, mikroautobusas „Citroen Jumper“ buvo prigrūstas plastikinių automobilių detalių, senų baldų, čiužinių ir kitų buitinių atliekų. „Pažeidėjui savotiškai pasisekė, nes jis gavo galimybę be didelių sąnaudų išmestas atliekas surinkti atgal į mikroautobusą, taip pašalindamas padarytą žalą gamtai ir išvengdamas nemenko ieškinio už aplinkos užteršimą ir atliekų sutvarkymą“, – teigia urėdija.

Gaus iki 300 eurų baudą

Tačiau baudą šiukšlintojui už aplinkos teršimą vis tik teks susimokėti. Pagal Administracinių nusižengimo kodekso 247 str. 5 d. už tokį pažeidimą gresia iki 300 eurų bauda. Trakų rajono aplinkos apsaugos agentūra pažeidėjui dar įteikė ir privalomą nurodymą savo atliekas pristatyti atliekų tvarkytojui ir pateikti tai įrodantį dokumentą.

Trakų miškų urėdijos urėdas Vygantas Mierkis papasakojo, kad tokie atvejai Trakų miškininkams – ne naujiena. Prieš 3–4 metus Trakų miškų urėdijos miškininkai džiaugėsi, kad miškuose mažėja šiukšlių, miško lankytojai darosi labiau sąmoningi, kultūringi, rajone sutvarkyti nelegalūs sąvartynai, gerai veikia gyventojų atliekų surinkimo sistema. Tačiau dabar miškininkai ir aplinkosaugininkai pastebi, kad vėl daugėja atvejų, kuomet atvežamos ir dideliais kiekiais išverčiamos statybinės, buitinės atliekos.

Tai, anot miškininkų, sietina su tuo, kad pabrango atliekų priėmimas į sąvartynus ir sugriežtėjo reikalavimai dėl rūšiavimo.

„Atsirado nauja nelegali, pelninga veikla, kai asmenys už pinigus priima atliekas iš įmonių ar fizinių asmenų neva rūšiuoti ar nugabenti į sąvartyną, o iš tikro nuveža į miškus, laukus ir kitas vietas. Internete daug skelbimų, kuriuose tokie „verslininkai“ siūlo sutvarkyti ir išvežti gyventojų ar įmonių šiukšles“, – teigė V.Mierkis.

Jagelonių girininkijos nuotr./Trakų miškuose sučiuptas šiukšlintojas
Jagelonių girininkijos nuotr./Trakų miškuose sučiuptas šiukšlintojas

2016 metais Trakų miškų urėdija išaiškino tris tokius miško teršimo atvejus. Administracine tvarka buvo nubausti ne tik šiukšlintojai, bet ir įmonės, kurios, taupydamos pinigus, savo atliekas pridavė ne atliekų tvarkytojams, turintiems nustatyta tvarka išduotą licenciją, o minėtiems šiukšlintojams. Dėl vieno atvejo, kuomet atliekos dideliais kiekiais buvo verčiamos valstybiniuose miškuose, privačiuose žemės ūkio ir kitos paskirties sklypuose, Trakų miškų urėdija ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų rajono aplinkos apsaugos agentūra kreipėsi į policiją, kad ši pradėtų ikiteisminį tyrimą.

Gali atsirasti sąvartynų

„Laiku neišaiškinus tokių šiukšlintojų ir jų neteisėtų verslų, ateityje miškuose gali atsirasti atliekų sąvartynai tarp kurių bus ir pavojingų atliekų.

Taip pat reikia griežtinti ir įmonių atliekų kontrolę. Pavyzdžiui, neretai miškuose aptinkami dideli kiekiai senų padangų, akivaizdu, kad tai legalių ar nelegalių automobilių servisų darbas“, – kalbėjo Trakų urėdas V.Mierkis.

Mes taip pat kviečiame jus nelikti abejingus ir sugėdinti šiukšlinančius: nufotografuokite gamtoje ar viešoje vietoje aptiktas šiukšlių krūvas ir atsiųskite jas 15min redakcijai el. paštu ieskome@15min.lt. Nepamirškite pateikti kuo detalesnį vietos aprašymą – galbūt ji ir išduos šiukšlinantį kaltininką?

15min ne tik publikuos jūsų tekstus ir nuotraukas bei taip sugėdins kiaulintojus. Nuotraukas ir prikiaulinimo vietos adresą nusiųsime už švarą ir tvarką tame rajone atsakingai institucijai. O gal patys pasirūpinsite išvalyti jūsų mieste ar rajone prišiukšlintą vietą? Atsiųskite nuotrauką, kaip tvarkote aplinką. Kiaulintojus – gėdinsime, švarintojams – dėkosime.

Komentarai: 20
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min