Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Inspektoriai mokė Neringos patalpų nuomotojus ir prekiautojus

Viena populiariausių prekių – rūkyta žuvis.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Naująjį sezoną pradėję kurorto viešojo maitinimo ir apgyvendinimo sektoriaus verslininkai, raginami laikytis skaidraus verslo etikos.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Neringoje apsilankę Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių (AVMI) inspekcijos atstovai verslininkus skatino dirbti sąžiningai. Pernai vien dėl nelegalių darbuotojų, kuriuos aptiko Klaipėdos AVMI inspektoriai, skirta apie 70 tūkst. litų baudų.

Verslo liudijimai – ir kelioms dienoms

Geros žinios šiemet sulaukė gyventojai, teikiantys patalpų nuomos, apgyvendinimo paslaugas ar užsiimantys gamyba – jie verslo liudijimus galės įsigyti ir kelioms dienoms, o iki šiol trumpiausias laikotarpis buvo mėnuo. Nelegalūs patalpų nuomotojai vis dar išlieka viena iš aktualiausių kurorto problemų. Pasak D. Montvydaitės, jei gyventojai užsiima nuomos veikla, ją būtina ir įregistruoti – įsigyti verslo liudijimą ar įregistruoti individualią veiklą.
 
„Turto nuomos veikla laikoma individualia, kai iš gyventojo veiksmų visumos matyti, kad jis verčiasi aktyvia veikla: įsigyja turtą siekdamas gauti pelno arba jau turimą paverčia tokiu turtu, jį remontuoja, tvarko, prižiūri, tai yra, patiria išlaidas, kurios padeda ateityje uždirbti pelno, aktyviai ieško klientų skelbdamasis spaudoje, internete ar kitais būdais“, – paaiškino Klaipėdos apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento Švietimo ir konsultavimo skyriaus vedėja Danutė Montvydaitė.

Pavyzdžiui, gyventojas turi namą, kurio dalį vasaros sezono metu nuomoja poilsiautojams, suteikia patalynę, baldus, patalpas valo, prižiūri. Tokiu atveju būtina įregistruoti individualią veiklą. Dar vienas individualios veiklos požymis – turto nuoma trumpam laikotarpiui, pvz., kelioms dienoms ar savaitėms, arba kai vienu metu nuomojama keletą turto vienetų.

Rizikuoti reputacija neverta 

Vis dažniau žmonės pareikalauja čekio kavinėje, atvykę poilsiauti paprašo sąskaitos ar kito dokumento už suteiktą nakvynę ir pan. Jei kiekvienas į tai atkreiptų dėmesį, vietos šešėliui mūsų versle liktų vis mažiau, - sakė A.Cukanov.
Naująjį sezoną pradėję kurorto viešojo maitinimo ir apgyvendinimo sektoriaus verslininkai, nepaisant užgriuvusio sunkmečio, raginami laikytis skaidraus verslo etikos. Vasaros sezono metu ypač kurortuose pagausėja pažeidimų, nustatomų apgyvendinimo ir viešojo maitinimo įstaigų veikloje: kvitų neišdavimo atvejų, kasos aparatų eksploatavimo ar kasos operacijų tvarkos pažeidimų, taip pat elektroninių kasos aparatų naudojimo taisyklių pažeidimų, nustatoma ir apskaitos taisyklių, komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimų, nelegalaus darbo atvejų.

Tokią „tvarką“ pas save įvedę ar ją toleruojantys verslininkai rizikuoja ne tik reputacija. Praėjusiais metais vien dėl nelegalių darbuotojų, kuriuos aptiko Klaipėdos AVMI inspektoriai, skirta apie 70 tūkst. litų baudų, „vokelių“ dalintojai sulaukė per 21 tūkst. litų baudų už neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimą. Mokesčių inspekcijos atstovo teigimu, išsiaiškinti mokesčių vengiančius mokėtojus padeda ir nuolatinis jų stebėjimas, ir gaunami pranešimai pasitikėjimo telefonu.

Sąžiningi klientai

Klaipėdos apskrities VMI viršininko pavaduotojas Andrej Cukanov sako, kad viena iš priežasčių, kodėl „šešėlį“ ne taip lengva įveikti, yra ta, kad visuomenė savo pačios nenaudai linkusi toleruoti šį negatyvų reiškinį. „Situacija keičiasi, vis dažniau žmonės pareikalauja čekio kavinėje, atvykę poilsiauti paprašo sąskaitos ar kito dokumento už suteiktą nakvynę ir pan. Jei kiekvienas į tai atkreiptų dėmesį, vietos šešėliui mūsų versle liktų vis mažiau. Kita vertus, neiškreiptos konkurencijos sąlygomis kur kas lengviau gyvuoti ir sąžiningam verslui“, – teigia jis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min