Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Internete sėjama panika užsikrėsti ŽIV

Internetas
Š. Mažeikos BFL nuotr. / Internetas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Virtualioje erdvėje paskleisti gandai apie tariamai išaugusį pavojų netikėtai užsikrėsti mirtina liga, anot specialistų, tėra bandymai pasėti paniką.

„Vilniaus diena“ rašo, kad pastarosiomis dienomis interneto platybėse vėl masiškai pasklido laiškas su grėsmingo turinio tekstu. Šįkart virtualioje erdvėje gyventojai įspėjami apie riziką netyčia užsikrėsti žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV).

Neilgas elektroninis laiškas skamba išties bauginamai: „Būkite labai atsargūs! Pasirodo, tokie dalykai dedasi ir Vilniuje. Prieš keletą savaičių viename Vilniaus kino teatre moteris atsisėdo ant krėslo ir pajuto adatą. Atsistojusi pamatė adatą, įsmeigtą kėdėn, ir raštelį su užrašu: „Jūs ką tik buvote užkrėstas ŽIV.“ ŽIV kontrolės centras praneša apie daug panašių nelaimių, neseniai atsitikusių kituose miestuose. Visos adatos buvo infekuotos ŽIV. Taip pat centras informuoja, kad tokios adatos buvo rastos ir visuomeniniuose bankomatuose.“

Kad ir kaip šiurpiai skambėtų šis įspėjimas, akylesni internautai pastebėjo, kad minėtą laišką kažkas sumanė „patobulinti“ ir taip veikiausiai tikėjosi sukelti dar didesnę paniką. Maždaug prieš mėnesį siuntinėtas lygiai toks pats įspėjimas, tik vietoj Vilniaus ten buvo įrašytas Prancūzijos sostinėje Paryžiuje įsikūręs kino teatras. Didelio pasitikėjimo tokia informacija nekelia ir dėl laiške likusių gramatinių klaidų.

Lietuvos AIDS centro direktorius medicinos mokslų daktaras Saulius Čaplinskas įsitikinęs, kad tokie pranešimai apie galimus baksėjimus kino teatre ar turguje skirti kelti baimei tarp žmonių: „Kviesčiau gyventojus nesibaiminti, nes ŽIV plitimo būdai yra žinomi. Minimu pranešimuose būdu rizikos užsikrėsti ŽIV praktiškai nėra. Aprašytų užsikrėtimo tokiu būdu atvejų nežinoma. Asmenys, siųsdami elektroninio pašto žinutes, nepagrįstai gąsdina visuomenę ir kelia sąmyšį.“

Ragindami nebijoti ir netikėti tokiais pranešimais, Lietuvos AIDS centro specialistai pabrėžė, kad moksliškai įrodyta, jog tikimybė užsikrėsti ŽIV atsitiktinai įdūrus injekcine adata, užkrėsta ŽIV, yra 0,3 proc. Vadinasi, iš tūkstančio įsidūrusių žmonių užsikrės tik trys.

Specialistų duomenimis, kol kas neregistruota nė vieno tokiu būdu užsikrėtusio ŽIV asmens.

Per pirmą šių metų ketvirtį Lietuvoje registruoti 64 nauji ŽIV infekcijos atvejai: 44 vyrų ir 20 moterų. Tai yra pustrečio karto daugiau nei pernai (26) per tą patį laikotarpį. Iš viso iki šių metų balandžio 1 d. Lietuvoje nustatyti 1465 ŽIV užsikrėtę asmenys.

Pagal užsikrėtimo būdą per pirmą šių metų ketvirtį iš naujų nustatytų atvejų beveik du trečdaliai (47 asmenys) – injekcinių narkotikų vartotojai, 11 asmenų ŽIV infekcija užsikrėtė santykiaudami heteroseksualiai, 1– homoseksualiai, kitų 5 asmenų užsikrėtimo būdas nenustatytas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min