Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Interpeliacija Navickui – po Velykų

Vilius Navickas
Kino teatro „Pasaka“ nuotr. / Vilius Navickas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

19 Vilniaus miesto tarybos narių parašų prie interpeliacijos teksto miesto merui Viliui Navickui surinkę opozicijos atstovai teigia esantys 75 proc. tikri, kad per artimiausias kelias savaites pavyks užsitikrinti ir dar mažiausiai septynių tarybos narių palaikymą. Tiek papildomų balsų reikėtų, kad V.Navickas būtų išverstas iš miesto vadovo posto. Interpeliacijos procesą ketinama pradėti po Velykų.

„Tai įvyks (dar septynių tarybos politikų paramos užsitikrinimas – 15min.lt) per trumpesnį laiką (nei porą mėnesių – 15min.lt) ir turiu pagrindą tai sakyti, nes mes nesėdėjome sudėję rankų, kalbėjome su žmonėmis. Esame 75 proc. tikri, kad gausime tuos papildomus septynis balsus per kelias savaites“, – penktadienį žurnalistams sakė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovas Jaroslavas Kaminskis.

Savo ruožtu kitas opozicijos narys, atstovaujantis partijai „Tvarka ir teisingumas“ (TT), Gediminas Rudžionis teigė, esą opozicija kitų politikų pritarti V.Navicko nuvertimui „neįkalbinėjo“. Esą jie visi „patys mato, kokia yra padėtis savivaldybėje, jaučia žmonių nepasitikėjimą“.

Interpeliacijos merui tekstą pasirašė 18  TT partijos, LLRA, „Socialistinio liaudies fronto“ (SLF) frakcijų narių ir nepriklausomas miesto tarybos narys Audrius Butkevičius. Opozicija tikisi sulaukti palaikymo iš penkių socialdemokratų, keturių Liberalų sąjūdžio, taip pat kelių Liberalų ir centro sąjungos bei konservatorių.

Interpeliacijos procesą nuspręsta pradėti po Velykų, nes kitą savaitė, kaip teigė minėti politikai, Vilniaus mieste bus rengiamas ne vienas mitingas, vėliau bus Didžioji savaitė. „Šnekamės ir su kitais pozicijos atstovais ir manome, kad po Velykų jau galėsime siekti rezultatų. Kitą savaitę  mieste bus daug protestų, mitingų, tuomet Didžioji savaitė – mums, kaip katalikams, nelabai išeina imtis veiksmų, norime ramiai sulaukti nuostabiausių pavasario švenčių“, – tikino J.Kaminskis.

Piktinosi mokesčių didėjimu

Spaudos konferenciją surengę savivaldybės politikai išvardijo ir svarbiausias priežastis, lėmusias sprendimą bandyti pašalinti dabartinį Vilniaus merą iš posto. Svarbiausios iš jų – didėjantys mokesčiai, sporto mokyklų reorganizacija, uždelstas žemės grąžinimo procesas ir kt.

„Mes nepatenkinti dabartiniu miesto valdymu, didėjančiais mokesčiais už socialinį būstą, šilumą. Veidmainiaudama miesto valdžia kaip savo prioritetą deklaruoja švietimą, tačiau didina mokesčius ir už muzikos mokyklas, ir už darželius. Nuo nepriklausomybės atgavimo Vilniuje nepastatyta nė viena mokykla“, – priekaištus žėrė J.Kaminskis.

„Socialistinio liaudies fronto“ atstovas Algirdas Paleckis savo ruožtu akcentavo, kad už muzikos mokyklos lankymą vaikučių tėveliai iki šiol mokėjo 50 litų, tuo tarpu dabar turės mokėti 75 litus. Mokesčiai už darželio lankymą, pasak A.Paleckio, vienam vaikui vidutiniškai padidės 25 litais.

„Socialistinio liaudies fronto“ atstovas taip pat pabrėžė, esą neskaidriai vyksta Vilniaus miesto mokyklų reorganizacija. „Niekaip negauname informacijos, kurias mokyklas norima reorganizuoti. Vyksta užkulisiniai ruošimaisi. Sporto reorganizacija taip pat vyksta netinkamai“, – sakė A.Paleckis.

Jo teigimu, šiuo metu Vilniuje esančias dešimt įvairių sporto šakų mokyklas ketinama paversti vienu juridiniu asmeniu. Politiko įsitikinimu, įgyvendinus šią reformą greičiausiai bus  atsisakyta dalies pastatų, jie neva bus parduoti.

Savo ruožtu partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas teigė, kad jo partija „visiškai sutinka“ su kolegų priekaištais, ir pridūrė, jog „tvarkiečiai“ „daugiau akcentuoja gamybinius ir ūkinius reikalus, labai svarbius savivaldoje gyvenantiems žmonėms“.
 

Organizuoja mitingus

Dar sykį kliuvo V.Navickui ir už žiniasklaidoje prieš kurį laiką pasirodžiusią nuotrauką, kurioje jis užfiksuotas apnuogintu pilvu, ant kurio anglų kalba užrašytas nešvankus užrašas „Suck my“.

„Meras pažeidė Valstybės politikos elgesio kodeksą, žemina valstybės politiko vardą, pakirsdamas pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis. Tai netoleruotinas dalykas“, – piktinosi J.Kaminskis.

Minėti politikai pranešė ir apie šios savaitės pabaigoje ir kitą savaitę Vilniuje organizuojamus mitingus. TT partija šį sekmadienį (kovo 21 d.) Europos aikštėje protestuos „dėl grobuoniškų kainų už šildymą ir antikonstitucinį Vyriausybės veiksmą, kai buvo neteisėtai atimta uždirbta pensija“.

Kovo 25 d. mitingą „prieš mokyklų reorganizavimą, už nacionalizuoto turto grąžinimą ir prieš kainų didinimą“ rengia LLRA, planuojanti surinkti apie 1 000 protestuotojų.

Savo ruožtu SLF piketuos Karoliniškių mikrorajone kovo 29 d. Pasak A.Paleckio, būtent šiame miegamajame mikrorajone „gyventojams yra ypač užkeltos administracinės kainos“.

15min.lt primena, kad interpeliacijos procesui pradėti būtina surinkti 17 parašų, tačiau norint atstatydinti miesto vadovą būtina surinkti ne mažiau kaip 26 balsus. Iš viso Vilniaus miesto savivaldybės taryboje yra 51 politikas.

Valdančiąją daugumą sostinėje sudaro 32 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Liberalų ir centro sąjungos, Liberalų sąjūdžio bei Nepriklausomos frakcijos nariai. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min