Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš kiemų dings „autolavonai“

Apleistos transporto priemonės
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Apleistos transporto priemonės
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Išbyrėję langai, nuimti ratai, atlapotos durelės, išdraskytas salonas, kuriame įsikuria benamės katės – tokie, vargu ar kada dar važiuosiantys, automobiliai „puošia“ ne vieną miesto kiemą.

Niekam nereikalinga apleista transporto priemonė jau kelis mėnesius riogso Panevėžio gatvės puošmena tapusio renovuoto daugiabučio kieme. „Netvarkos židiniai“, – taip šias transporto priemones vadina tvarkos kiemuose prižiūrėtojai.

Tokių griuvenų visame mieste šiuo metu priskaičiuojamos kelios dešimtys. Viliamasi, kad visai neseniai miesto politikų patvirtinti priverstinio automobilių nutempimo įkainiai ir tvarka padės išvalyti gatves nuo vadinamųjų autolavonų.

„Mūsų name gyvenantys vyresnio amžiaus kaimynai metų metus po langais laiko seną „Audi“. Ši mašina tik užima vietą, kai visi kiti turi sukti galvas, kur palikti savo automobilį. Pensininkai galvoja, kad ja dar važinės, bet mašina kaip nejudinama, taip nejudinama“, – aiškino vienas „15min“ skaitytojas, gyvenantis Kauno gatvėje. Vyras tikino svarstantis galimybę kreiptis ir į pareigūnus, kad mašina būtų pasirūpinta.

Pernai dėl be priežiūros paliktų automobilių sulaukta šimtų skambučių. Daugiau nei šimto užmirštų transporto priemonių šeimininkai susitvarkė sulaukę tik pareigūnų įspėjimo.

Netvarkos židiniai

Daugiabučius namus administruojančios bendrovės „City Service“ Klaipėdos padalinio vadovas Mindaugas Genys teigė, kad apleistos mašinos trukdo ir kiemų tvarkytojams.

„Tai natūralu. Jos traukia šiukšlintojus, benamius, pažaisti ant jų mėgsta ir vaikai. Dėl jų atsiranda daugiau darbo - tai lyg savotiški netvarkos židiniai“, – sakė jis.

Rado dvi aikšteles

Kaip pasakojo Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus vedėjas Kazimieras Sinkevičius, iki šiol pasirūpinti be šeimininkų priežiūros paliktais automobiliais buvo kiek keblu. „Esminė problema buvo ta, kad nebuvo kur dėti tokių mašinų“, –aiškino jis.

Pasak „Klaipėdos keleivinio transporto“ direktoriaus pavaduotojo Andriaus Samuliovo, pasirašius sutartį su viena bendrove, priverstinai nutempti automobiliai būtų gabenami į dvi aikšteles: Dubysos gatvėje ir prie Senosios perkėlos.

Mašinos stovi pamestos, kaip nereikalingas bagažas, užima vietą ir tiek, – A.Samuliovas„Tvarka patvirtinta tik praėjusį mėnesį, todėl kol kas nenutempta nė viena mašina“, – pripažino jis.  Pirmenybė bus skiriama tiems automobiliams, kurių savininkai jas nesumokėję paliko apmokestintoje zonoje. Jau turima duomenų, kad yra tokių transporto priemonių, kurios paliktos gatvėse nuo tada, kai stovėjimas nebuvo apmokestintas – nuo praėjusių metų. „Mašinos stovi pamestos, kaip nereikalingas bagažas, užima vietą ir tiek“, – pastebėjo A.Samuliovas. Tokių automobilių yra visose zonose: tiek raudonojoje, tiek geltonojoje.

Per savaitę – du skambučiai

„Suskaičiavome, kad skambučių dėl apleistų mašinų sulaukiame vidutiniškai kas trečią dieną“, – teigė K.Sinkevičius. Dauguma paliktų mašinų šeimininkų savo turtą patraukė iškart po įspėjimo, nelaukdami, kol bus paskirta bauda.

Pasak K.Sinkevičiaus, neprireikė nė poros savaičių, kad jie patrauktų automobilį. Baudas privalėjo sumokėti tik keli klaipėdiečiai.  Jei per duotą laiką šeimininkas nepasirūpina savo mašina jam skiriama bauda nuo 250 iki 500 litų. Nusižengimui pasikartojus skiriama bauda iki 1000 litų.

Dažniausiai apie paliktus automobilius pareigūnus informuoja kaimynai. Tačiau ne visada gauta informacija pasitvirtina. „Būna, kad žmonės tiesiog būna išvykę arba susirgę“, – sakė Patrulių rinktinės kuopos vadas Kęstutis Mitkus.

Tenka pakratyti piniginę

Pagal uostamiestyje galiojančias taisykles savininkui, kurio transporto priemonė buvo priverstinai nutempta, tektų sumokėti beveik 140 litų.

Papildomai jam tektų susimokėti ir už laiką, kurį jo mašina praleis aikštelėje. Šis mokestis yra nuo 2,3 lito, jei transporto priemonė ten prastovės tik valandą. Jei automobilis aikštelėje prastovės parą – teks susimokėti daugiau kaip 17 litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min