Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įšaldytos pensijos ir kitos socialinės išmokos – per žingsnį nuo „atšildymo“

Vyresnioji karta
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vyresnioji karta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas po svarstymo ketvirtadienį pritarė įstatymo pataisai, siūlančiai nuo kitų metų grąžinti į pradinę padėtį sunkmečiu įšaldytas socialines išmokas.

Parlamentarai svarstė Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo straipsnio pataisą, pagal kurią socialinių išmokų sumažinimas galiotų tik iki šių metų 2010 metų gruodžio 31 dienos.

Už pataisą balsavo 64 parlamentarai, prieš – 33, susilaikė 30 Seimo narių. Už pataisą pasisakė opozicijos, Mišrios Seimo narių grupės atstovai, taip pat du valdančiųjų nariai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Saulius Stoma ir Jungtinės frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas.

Visada malonu spekuliuoti socialinėms temoms. Geras užsiėmimas demonstruoti savo jautrumą, kuris niekuo neparemtas, – pareiškė R.J.Dagys.Krikščionių frakcijos vardu kalbėdamas Vidmantas Žiemelis rėmėsi šių metų balandį Konstitucinio Teismo (KT) paskelbtu nutarimu dėl pensijų mažinimo. Anot krikščionio, KT konstatavo, kad socialinės išmokos gali būti mažinamos tik vieniems biudžetiniams metams – svarstydamas kitų metų biudžetą Seimas kasmet turi iš naujo įvertinti valstybės finansinę padėtį ir priimti sprendimą, ar reikia kirpti atlyginimus ir socialines išmokas. Be to, 2002 metais KT yra konstatavęs, kad  pensija yra žmonių nuosavybė.

„Visada malonu spekuliuoti socialinėms temoms. Geras užsiėmimas demonstruoti savo jautrumą, kuris niekuo neparemtas“, – atkirto konservatorių-krikdemų atstovas, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys. Esą taip buvo pasielgta ankstenėje Seimo kadencijoje, 2008 metais, kai „Sodra“ jau smigo į finansų duobę, o pensijos buvo pakeltos. R.J.Dagys atkreipė dėmesį, kad KT nustatė, jog socialinės išmokos gali būti didinamos tik tada, kai valstybėje baigėsi sunki finansinė padėtis.

Anot komiteto pirmininko, priėmus pataisą, valstybės biudžeto išlaidos būtų padidintos 600 mln. Lt. R.J.Dagys piktinosi, esą opozicija siūlo pūsti išlaidas, bet nesiūlo pagrįstų pajamų šaltinių. Skaičiuojama, kad vienokias ar kitokias socialines išmokas gauna apie milijonas Lietuvos gyventojų.

Po balsavimo premjeras Andrius Kubilius stebėjosi, kodėl opozicija, akcentuodama biudžeto išlaidų mažinimo būtinybę, balsuoja už jų didinimo iniciatyvą.

Pataisa bus priimta, jeigu ją per priėmimo stadiją parems dauguma Seimo narių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min