Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italų europarlamentaras kritikuoja V.Ušacko paskyrimą ES atstovu Afganistane

Vygaudas Ušackas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vygaudas Ušackas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį paskelbus, kad Europos Sąjungos specialiuoju atstovu Afganistane paskirtas buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, Italijai atstovaujantis Europos Parlamento narys Pino Arlacchi kreipėsi į Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakciją (ALDE) išreikšdamas abejones dėl V.Ušacko kompetencijos eiti šias pareigas.

ALDE frakcijai priklausantis Leonidas Donskis, reaguodamas į šią P.Arlacchi iniciatyvą, ketvirtadienį oficialiu laišku kreipėsi į frakcijos kolegas. L.Donskis laiške teigia negalintis nereaguoti į neteisingas P.Arlacchi interpretacijas V.Ušacko kompetencijos, patikimumo bei reputacijos atžvilgiu.

„Jeigu šis P.Arlacchi klausimas būtų susijęs tik su paskyrimo procedūros skaidrumu ar išankstinių konsultacijų tariamu trūkumu, niekuomet neleisčiau sau į šią situaciją reaguoti tokiu būdu, o kliaučiausi kolegialumo principu bei vidinėmis diskusijomis. Taip pat šį klausimą atidėčiau į šalį, jeigu Vygaudas Ušackas nebūtų nugalėjęs Italijos kandidato“, – į ALDE frakcijos kolegas kreipiasi L.Donskis.

Konkurse dėl specialiojo įgaliotinio Afganistane posto V.Ušackas varžėsi su kandidatais iš Italijos, Vengrijos, Lenkijos.

„Negaliu suprasti, kodėl nusipelnęs ir talentingas diplomatas turėtų būti žeminamas, o jo geras vardas teršiamas. Dar daugiau, tokio paklausimo (ALDE frakcijos vardu) pateikimas (EK ir ES Tarybai) bus labai blogas signalas Lietuvai, o kartu ir Portugalijai, kad diplomato iš mažos šalies paskyrimas yra sutinkamas su įtarimais dėl pačios paskyrimo procedūros ir tuo būdu užtrauks šešėlį į postą paskirtiesiems asmenims“, – laiške rašo europarlamentaras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min