Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimui priimtiniau savo patriotiškumą išreikšti netradiciniais būdais

Šeštadienio popietę iš Vilniaus geležinkelio stoties išlydėta antroji šių metų projekto „Misija Sibiras“ grupė.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Šeštadienio popietę iš Vilniaus geležinkelio stoties išlydėta antroji šių metų projekto „Misija Sibiras“ grupė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nediskutuotina, kad istorinės atminties bei tautinio patriotiškumo puoselėjimas tarp jaunimo yra ypač reikšmingas tikslas. Tačiau kodėl visuomenėje vyraujantis stereotipas apie jauną žmogų formuojamas kaip apie savo šalies praeitį nesidominčio ir jos negerbiančio piliečio? Ar toks požiūris iš tiesų pagrįstas?

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), organizuodama jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras‘10“ ir atkreipdama dėmesį į šią savaitę Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių išreikštą nuogąstavimą dėl nepakankamų šalies moksleivių žinių apie Lietuvos pokario istoriją, teigia, jog jaunas žmogus yra ir pilietiškas, ir patriotiškas, tačiau šias vertybes suvokia kitaip, nei prieš tai buvusios kartos. Geriausiai tai įrodyti gali tik pats jaunimas, taip, kaip mano esant geriausia: novatoriškais ir jam priimtinais būdais.

Projekto „Misija Sibiras“ koordinatorius Arnas Marcinkus pastebi, jog šiandieniniam jaunimui nepakanka vien mokyklos suole kaupiamų žinių: „Jaunam žmogui reikia tam tikrų išraiškos formų, padedančių perteikti vertybes ir supratimą jam priimtinais būdais. Mokykloje dėstomos istorijos pamokos ne visada pasiekia jaunuolį, tačiau pasitelkus tam tikras, papildomas priemones, galima sudominti kiekvieną jauną pilietį“. Be to, anot pašnekovo, labai svarbu nepamiršti, jog dabartinė jaunimo karta yra paskutinė, kuri vis dar turi galimybę gyvai išgirsti pasakojimus žmonių, tiesiogiai susijusių su karo bei pokario įvykiais Lietuvoje.

Šiemet skaičiuojami penkti metai, kaip Lietuvos jaunimas kviečiamas savo patriotiškumą ir pilietiškumą perteikti projekto „Misija Sibras‘10“ metu. Projekto tęstinumui didžiausią įtaką daro atrankos metu pretenduojančių jaunuolių susidomėjimas – kasmet sulaukiama virš tūkstančio dalyvių anketų, norinčių kitokiu būdu prisidėti prie valstybės istorijos atminimo. Vertinant tai, negalima teigti, kad jaunimas nesidomi savo šalies istorija.

Dar vienas, bene svarbiausias projekto etapas – po ekspedicijų vykstantys dalyvių ir jaunimo bei jų mokytojų susitikimai mokyklose, kurių metu mokiniai turi galimybę iš pirmųjų lūpų išgirsti apie Sibire projekto dalyvių patirtus išgyvenimus jaunimui priimtina kalba. Nuo 2006 m. tokių susitikimų suorganizuota per 300 visoje Lietuvoje bei užsienyje gyvenantiems tautiečiams.

Iki gegužės 28 d., visi norintys dar gali užpildyti projekto „Misija Sibiras‘10“ dalyvių atrankos anketą, kuri skelbiama projekto tinklalapyje internete www.misijasibiras.lt ir taip visai Lietuvos visuomenei įrodyti, kad jaunimas yra pilietiškas ir patriotiškas. Anketas kviečiami pildyti visi jauni žmonės bei užsienyje gyvenantys lietuviai, galintys pagrįstai motyvuoti savo norą vykti į ekspediciją ir atsakingai prisidėti prie projekto tikslų įgyvendinimo bei rezultatų viešinimo. Reikėtų nepamiršti, jog didžiąją ekspedicijos laiko dalį dalyviai gyvens palapinėse, laukinės gamtos sąlygomis, daugybę kilometrų keliaus pėsčiomis, kartu su savimi nešdami kuprines.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min