Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunųjų menininkų akiratyje – įvairios migracijos formos

Aitvarų šventė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Aitvarų šventė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penki jauni Kaune gyvenantys ir kuriantys menininkai šį savaitgalį kvies diskutuoti apie migraciją. Lietuvoje kone kasdien „linksniuojamas“ žodis aktualus daugeliui – nuo artimuosius į užsienį išlydėjusių žmonių iki Lietuvoje naujus namus atradusių imigrantų.

Projektą „Būti-čia“ pristatantys menininkai birželio 11-13 dienomis įvairiose miesto erdvėse rengs meno akcijas, viešas diskusijas, parodas, koncertus, šokio projektus ir kitus renginius. Projekto autorių teigimu, naudodami įvairias priemones jie stengsis kauniečiams pristatyti įvairias migracijos formas: nuo fizinio iki emocinio migravimo.

„Bandysime suteikti žmonėms unikalią galimybę – tris dienas keliauti po pasaulį, neišvykstant iš Kauno, t.y. migruoti, būnant Kaune“, – sakė viena iš organizatorių Toma Švažaitė.

Renginio idėja gimė Paryžiuje, kur „Būti-čia“ organizatoriai dalyvavo tarptautiniuose mokymuose, parengtuose „Freres des Hommes“ – žmogaus teisėmis ir laisvėmis nuo 1945 m. tarptautiniu mastu besirūpinančios organizacijos. Menininkai iš Kauno, šį balandį dalyvavę kelių savaičių trukmės seminare Paryžiuje, parsivežė įvairiapusiškų žinių apie tarpkontinentinės migracijos privalumus ir pavojus bei su jais susijusias ekonomines ir politines pasekmes. Grįžę į Kauną, dalyviai nori pasidalinti vertingomis žiniomis, išgirstomis iš pirmų lūpų, tačiau pateikia jas ne kaip nuobodžią statistiką, o per kūrybinę prizmę – meno kalbą.

Prie projekto prisijungė nemažas būrys kauniečių, tarp kurių – ir aitvarų kūrėjai. Būtent jie sekmadienį, nepriklausomai nuo oro sąlygų, kvies kauniečius užsukti į Santakos parką, kur vyks aitvarų piknikas. Jo metu bus galima išmokti pasidaryti įvairių aitvarų arba paskraidinti jau atsineštą savo aitvarą.

Projekto „Būti-čia“ programa

Penktadienis, birželio 11 diena

Laisvės alėjos 97-ojo namo balkone 13-16 val. apie migraciją postfilosofiškai kalbės Tadas Čapanauskas (Keliaujantis Tadas) ir grupė „Gruodisguma“.

Buvusios „Pramprojekto“ patalpos (K.Donelaičio g. 60)

17 val. Toma Švažaitė pristatys fotografijos parodą „Prieš prasidedant lietaus sezonui“

P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus (Zamenhofo g. 12, kiemelis)

20 val. Šoks VDU akademinio judesio teatro trupė bei koncertuos Saulius ir Donatas Petreikiai.

Šeštadienis, birželio 12 diena

Kauno miesto muziejus (M.Valančiaus g. 6)

18 val. Rūta Taraškevičiūtė pristatys fotografijos ir video parodą „[inter]VIEW“. Tuo pat metu muziejuje bus pristatytas Vaido Misiūno video darbas „Mano tėvai emigrantai“.

Kavinė „Skliautas“ (Rotušės a. 26)

19.30 val. VDU sociologijos doktorantės Ingrida Celešiūtė ir Ramunė Kaminskienė neformalioje aplinkoje pristatys visuotines migracijos aktualijas.

Buvęs „Lituanicos“ batų fabrikas

20 val. Vaidos Tamoševičiūtės performansas „Tuoj grįšiu“ ir grupės „Laisva struktūra“ pasirodymas.

Ryšių istorijos muziejus ( Rotušės a. 19)

22 val. DJ Pakas, Erichas ir Re fictios DJs gros įvairių pasaulio tautų melodijas.

Sekmadienis, birželio 13 diena

Santakos parkas

12-16 val. Aitvarų piknikas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min