Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV viceprezidentas Joe Bidenas Lietuvai pažadėjo ne tik saugumą, bet ir rinką mėsos produktams

JAV viceprezidentas Joe Bidenas
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / JAV viceprezidentas Joe Bidenas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius darbo vizito Jungtinėse Amerikos Valstijose metu susitiko su šalies viceprezidentu Joe Bidenu. Susitikime aptarti dvišalio Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo, transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės skatinimo ir saugumo Rytų Europoje bei energetinio saugumo klausimai.

„Norėčiau pabrėžti, jog JAV yra svarbiausias Lietuvos strateginis sąjungininkas Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Lietuva labai vertina JAV lyderystę užtikrinant Baltijos šalių apginamumą, imantis visų būtinų priemonių saugumui užtikrinti ir Rusijos agresijai Europoje stabdyti“, – susitikime sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas teigė, jog saugios Europos ir stiprių euroatlantinių ryšių pagrindas – tai bendros vertybės.

„Sveikiname ir palaikome JAV administracijos iniciatyvą stiprinti NATO sąjungininkų Europoje saugumą, ypač mūsų regione. Tikimės, kad JAV Kongresas taip pat parems šią iniciatyvą ir priims reikiamus sprendimus dėl 1 mlrd. JAV dolerių skyrimo saugumo reikmėms Rytų Europoje“, – kalbėjo A.Butkevičius, pabrėždamas, kad Lietuva vykdo savo įsipareigojimus – šiuo metu nuosekliai didina gynybai skiriamas lėšas.

Vyriausybės vadovas teigę tikintis, jog JAV išliks aktyvia Lietuvos sąjungininke sprendžiant energetinio, ekonominio, informacinio bei kibernetinio saugumo klausimus.

Jungtinių Valstijų viceprezidentas pažadėjo, kad galutinis sprendimas leisti Lietuvai įvežti mėsos produktus į JAV bus priimtas kaip įmanoma greičiau.

JAV viceprezidentas patikino, kad JAV ir NATO savo įsipareigojius ryžtingai vykdo ir vykdys, o Jungtinės Valstijos, kai kalba apie 5-ąjį Aljanso sutarties straipsnį, sako tai, ką iš tiesų galvoja. Taip pat, pasak J.Bideno, šioje situaijoje svarbu, kad ES būtų labai vieninga. Be to, Jungtinių Valstijų viceprezidentas pažadėjo, kad galutinis sprendimas leisti Lietuvai įvežti mėsos produktus į JAV bus priimtas kaip įmanoma greičiau.

Kalbėdamas apie energetinį saugumą, Lietuvos premjeras pažymėjo, jog Klaipėdos Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas yra ypatingai svarbus regiono energetiniam saugumui.

„Šis projektas yra svarbus visam Rytų Baltijos regionui, kuris leis įgyvendinti alternatyvius dujų tiekimo šaltinius ir integruoti Baltijos šalių valstybes į kontinentinės ES vidaus rinką. SGD terminalo atidarymas Klaipėdoje reikš de facto energetinės Lietuvos nepriklausomybės Lietuvai pradžią“, – aiškino premjeras ir pakvietė JAV atstovus atvykti į terminalo atidarymą šių metų spalio 27 d.

Susitikime premjeras akcentavo narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) siekį: „Narystė EBPO išlieka vienu svarbiausių Lietuvos prioritetų, remiamu ne tik Vyriausybės, bet ir šalies verslo bendruomenės. Lietuva yra visiškai pasirengusi prisidėti prie EBPO tikslų įgyvendinimo, labai vertintų mūsų ilgamečių partnerių – JAV – paramą šiuo klausimu“.

Vyriausybės vadovas A.Butkevičius ir JAV viceprezidentas J.Bidenas džiaugėsi Lietuvos ir JAV tarpusavio supratimu, aktyviai plėtojamu ekonominiu, energetiniu ir moksliniu bendradarbiavimu, puoselėjamais kultūriniais ryšiais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min