Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejinėje „Akacijų alėjoje“ – malonios staigmenos

Pirmą kartą festivalio istorijoje išleistas jo dalyvių dainų CD
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pirmą kartą festivalio istorijoje išleistas jo dalyvių dainų CD
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį Kauno rajono kurortas, Kulautuva, vienai dienai vėl taps Lietuvos bardų sostine. Į jubiliejinį, dešimtąjį, festivalį „Akacijų alėja“ susirinks nemažai gerai žinomų muzikantų, tarp kurių – Andrius Mamontovas, Gytis Paškevičius, „Aktorių trio“ ir neįprastame amplua atsiskleisiantis klasikinės muzikos atstovas Edmundas Seilius.

„Bardo sąvoka universali, tad tradicinių dainuojamosios poezijos atlikėjų ratas festivalyje sąmoningai praplėstas „ateiviais“ iš roko, bliuzo, kantri, populiariosios ar liaudies muzikos erdvių. Svarbiausia, kad scenoje butų asmenybė. Kaip aš sakau – vieno žmogaus orkestras,“ – sakė festivalio prodiuseris Virgis Stakėnas.

Pristatydami šių metų programą festivalio rengėjai džiaugėsi, kad, nepaisant per dešimt metų ne kartą kilusių nesklandumų, pavyko išsaugoti jo dvasią ir tradicijas: festivalis vyksta toje pačioje vietoje, Kulautuvoje, yra nemokamas, jo scena skiriama debiutantams ir scenos profesionalams. Taip pat kasmet leidžiamas festivalio bukletas, o šiemet pirmą kartą pristatoma ir festivalyje dalyvaujančių atlikėjų dainų kompaktinė plokštelė.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kievienam „Akacijų alėja“ dalyviui įteikiami festivalio ordinai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kievienam „Akacijų alėja“ dalyviui įteikiami numeruoti festivalio ordinai

Tradiciškai visiems festivalio dalyviams įteikiami numeruoti „Akacijų ordinai“ - sumažinta originalios gitaros kopija. Kaip ir kasmet visi festivalio dalyviai prieš prasidedant renginiui nusifotografuos bendrai nuotraukai. Iš karto po to jubiliejaus proga šalia scenos bus pasodinti akacija – festivalio simbolis.

Ant scenos lips žinomi atlikėjai

„Akustiniu Vudstoku“ neretai pavadinamas festivalis šiemet bus gausus garsių vardų. Akustinę programą pristatys atlikėjai A.Mamontovas, dainuojamosios poezijos žanre dar tik kojas apšylantis G.Paškevičius, Gediminas Storpirštis, „Aktorių trio“ nariai, režisierius Aidas Giniotis ir jo studentų teatro laboratorija „Atviras ratas“ bei kiti.

„Sudarę programą pastebėjome, kad šiemet didžiąją dalį atlikėjų sudaro aktoriai arba su aktoryste daug bendra turintys žmonės. Taip pat, kad koncertuos vienintelė moteris – Laura R. Ji – šių metų debiutantė, bet daug žadanti atlikėja“, – prasitarė V.Stakėnas. Šių metų staigmena daug kam taps muzikinių teatrų solistas E.Seilius. Lyrinis tenoras į „Akacijų alėją“ atvažiuoja kartu su Baltijos gitarų kvarteto muzikantais.

R.Mikalčiūtės nuotr./Kulautuvos prieplauka
R.Mikalčiūtės/15min.lt nuotr./Kulautuvos prieplauka

Galima pasiekti vandeniu, oru ir žeme

Festivalio rengėjai kasmet primena, kad šis renginys - vienintelis Lietuvoje, į kurį galima atvykti vandeniu, oru ir žeme. Šiemet į Kulautuvą vykstančius žiūrovus plukdys specialus laivas: krantinėje prie Vytauto bažnyčios jis keleivių lauks šeštadienį 15 val. Tiesa, reisas numatytas tik į vieną pusę. Tačiau sugrįžti į Kauną bus galima vėlyvaisiais autobusais: iš Kulautuvos į Kauną vykstančių keleivių jie lauks iki pat festivalio pabaigos, t.y. vidurnakčio.

Tie, kurie norės šventišką nuotaiką pratęsti gamtoje, turėtų iš anksto pasirūpinti palapinėmis: greta Pušų amfiteatro, kaip ir kasmet, bus numatyta vieta palapinių miesteliui.

Kas, kur, kada?

XX bardų festivalis „Akacijų alėja“ vyks liepos 10 dieną, šeštadienį, 18-24 val., Pušų amfiteatre, prie Kulautuvos kultūros centro, Akacijų alėja 32A, Kauno rajonas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min