Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejų švenčiantis „Brevis“ muzika užlies ir uostamiestį

Choras „Brevis“ šiemet švenčia jubiliejų.
Koncertų salės nuotr. / Choras „Brevis“ šiemet švenčia jubiliejų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Su meile ir iš širdies rytoj Klaipėdos koncertų salėje dainuos kamerinis choras „Brevis“, šiais metais minintis savo 20-tąjį gimtadienį.

Gintauto Venislovo vadovaujamas kolektyvas žada nustebinti klausytojus precizišku įvairių stilių kūrinių atlikimu, džiugiu muzikavimu, profesionalumu ir įtaiga. 20-mečio proga choras organizuoja šventinių koncertų ciklą ištisus metus, neaplenkdamas ir Klaipėdos, kur paskutinį kartą pasirodė jau senokai.

„Brevis“ laikomas vienu geriausių chorų Lietuvoje. Jo vadovas G.Venislovas ne kartą pelnė geriausio dirigento apdovanojimą ir yra nuolat kviečiamas būti prestižinių Europos chorų konkursų vertinimo komisijos nariu.

„Brevis“ laikomas vienu geriausių chorų Lietuvoje. Jo vadovas  G.Venislovas ne kartą pelnė geriausio dirigento apdovanojimą ir yra nuolat kviečiamas būti prestižinių Europos chorų konkursų vertinimo komisijos nariu. 

Choras daug koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos valstybių, Pietų Amerikoje bei tolimojoje Japonijoje. Jis pelnė daugiau kaip 40 apdovanojimų, tapo absoliučiu penkių konkursų nugalėtoju.

Vienas iš jų – 2003 metais Prancūzijoje vykęs Europos chorų konkursas, kuriame choras pelnė aukščiausią mėgėjų chorams Europoje skiriamą apdovanojimą – „European Grand Prix for Choral Singing“. Už ilgalaikę sėkmingą muzikinę veiklą Lietuvoje bei užsienyje „Brevis“ buvo apdovanotas „Aukso paukšte“ bei „Auksiniu disku“.

Spalvingas repertuaras

Choras dažnai dalyvauja ir įvairiuose netradiciniuose renginiuose kartu su kitais Lietuvos bei užsienio atlikėjais. Kolektyvas organizavo Filipinų ir kitų Azijos šalių chorinės muzikos interpretavimo kursus, kuriems vadovavo filipinietis dirigentas J.A. Pamintuanas. 

„Brevio“ repertuare galime rasti tiek ankstyvojo renesanso, tiek nūdienos kompozitorių kūrinių,  sakralinės bei įvairių tautų liaudies muzikos, kuri įrašyta daugiau nei dešimtyje kompaktinių plokštelių. 

Ketvirtadieniui „Brevis“ paruošė spalvingą programą, sudarytą iš įvairių epochų autorių kūrinių: nuo renesanso madrigalų iki „Beatle“ stiliaus J.Lennono ar P.McCartney dainų, taip pat lietuvių autorių kūrinių. 

„Brevio“ koncertas vyks ketvirtadienį, 18 val. Koncertų salėje.

Komentarai
Temos Muzika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min