Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūrų muziejuje – diskusija apie taršą jūroje

2010 m. ties Juodkrante buvo rasta mazutuota ruoniukė, kuriai Jūrų muziejaus darbuotojai išgelbėjo gyvybę. Pagijusi ir sustiprėjusi, ji buvo paleista atgal į Baltiją.
A.Grušo nuotr. / 2010 m. ties Juodkrante buvo rasta mazutuota ruoniukė, kuriai Jūrų muziejaus darbuotojai išgelbėjo gyvybę. Pagijusi ir sustiprėjusi, ji buvo paleista atgal į Baltiją.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lapkričio 16-17 dienomis Lietuvos jūrų muziejuje vyks tarptautinė konferencija „Pakrantė pavojuje. Ar mes pasiruošę?“, kurią rengia tarptautinio projekto „Baltic Master II“ vykdytojai.

Šio projekto dėmesio centre – rūpestis apsaugoti Baltijos jūros regioną nuo galimų naftos išsiliejimų, jų prevencija ir pasekmių šalinimas. Projekte bendradarbiauja devynios aplink Baltijos jūrą esančios šalys.

Pasak konferencijos organizatoriaus Olofo Cerne'o, didelio mąsto naftos išsiliejimų Baltijoje grėsmė yra akivaizdi. Kiekvienais metais Baltijoje įvyksta 120 avarijų. Dalies jų metu į jūrą patenka naftos produktai. Baltijos jūroje nebuvo tokių katastrofų, kaip tanklaivio „Exxon Valdez“ avarija įlankoje ties Aliaska, kurios metu išsiliejo apie 119,000 m3 naftos, ar „Prestige“ – prie Ispanijos krantų, kai išsiliejus 76,000 m3 naftos, buvo suniokota tiek jūros, tiek pakrantės ekosistemos. Tačiau, pasak Olofo Cerne'o, tik laiko klausimas, kada tokia nelaimė ištiks ir Baltiją.

Konferencijoje „Pakrantė pavojuje. Ar mes pasiruošę?“ bus pristatyti naujausi projekto rezultatai, pasidalyta skirtingų Baltijos pajūrio šalių informacija ir patirtimi, šalinat naftos teršalus jūroje ir pakrantėse. Pasak konferencijos rengėjų, sėkmingai dirbama tais atvejais, kai peržengiamos valstybių sienos, nes teršalai sienų, deja, nepripažįsta.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min