Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaimas mokytojams ir gydytojams gali tapti nepasiekiamas

Mokyklinis autobusas.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Priėmus pataisas, savivaldybių transportas nemokamai veš tik moksleivius ir vaikų globos namų gyventojus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas nusprendė svarstyti Susisiekimo ministerijos siūlymą naikinti savivaldybių finansuojamo transporto lengvatas dirbantiems asmenims.

Susisiekimo viceministro Artūro Štaro pateiktame Transporto lengvatų įstatymo pataisų projekte numatoma, kad važiavimo išlaidos nebebus kompensuojamos mokytojams, gydytojams ir slaugytojams, socialiniams darbuotojams ir jų padėjėjams, socialiniams pedagogams ir jų padėjėjams, auklėtojams ir jų padėjėjams, kultūros ir meno darbuotojams, taip pat nepadengiamos išlaidos jiems vykstant į darbą ir atgal nuosavu transportu.

Siūloma lengvatas palikti tik kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems mokiniams bei vaikų globos įstaigų gyventojams.

Pristatinėdamas šį projektą Seime A.Štaras teigė, kad pagrindinis tikslas – taupymas atsisakant lengvatų dirbantiems asmenims atšaukiant dalį lengvatų, kurios buvo suteiktos 2006 metais.  Savivaldybės iš savo biudžeto nebeišgali sumokėti transporto išlaidų kompensacijų, todėl nuostolių patiria ir vežėjai. Šiam projektui pritarė ir Savivaldybių asociacija bei nacionalinis vežėjų susisvienijimas.

Šiam projektui prieštarauja Sveikatos apsaugos ministerija – esą pablogės gydytojų paslaugų prieinamumas kaimo vietovėse.

Susisiekimo ministerijos parengtame projekte toks sprendimas motyvuojamas tuo, kad dirbantys asmenys neturi pretenduoti į transporto lengvatas.

Seimo salėje šis projektas sulaukė didelio socialdemokratų nepritarimo, nes taip būtų pažeidžiami mažas pajamas gaunantys darbuotojai: susisiekimas prasčiausias yra kaimo vietovėse, todėl be transporto lengvatų žmonėms bus sudėtinga pasiekti darbo vietas.

Nepaisant nepasitenkinimo, parlamentarai nutarė priimti šį projektą tolesniam svarstymui: už balsavo 52, prieš – 20, susilaikė 9 Seimo nariai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min