Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 01 21

Kaip dirbti šalčio metu?

Šalčiams nesitraukiant iš Lietuvos, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) įspėja apie pavojus darbe. Teigiama, kad darbdaviai privalo atsižvelgti į šalčius ir darbuotojams sudaryti tinkamas sąlygas dirbti ne tik lauke – miške ar statybose, bet ir patalpose.
Šaltis stingdo vakarėjančio Vilniaus gatves.
Šaltis stingdo vakarėjančio Vilniaus gatves. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Numatyta, kad neigiamai temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių, darbdaviai privalo dirbantiesiems lauke ar nešildomose patalpose leisti pailsėti po 10 minučių kas pusantros valandos, taip pat juos aprūpinti specialiais darbo drabužiais, saugančiais nuo šalčio. Būtina patikrinti ir lauke naudojamą techniką. Pabrėžiama, jei oro sąlygos kelia grėsmę darbuotojų sveikatai, darbai turi būti nutraukti.

Jeigu asmuo mato, kad gali sušalti, turi iš karto eiti šildytis, apie tai pranešti savo tiesioginiam vadovui.

„Daugiau nusiskundimų iš dirbančiųjų patalpose. Jie mažai gali daryti įtaką savo darbo sąlygoms, yra priklausomi nuo darbdavio, kuris turi užtikrinti šildymą. Darbdaviai, taupydami ar dėl kažkokių kitokių priežasčių, neužtikrina optimalių sąlygų dirbti saugiau, be skersvėjų ir šilumoje“, – teigia VDI Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus darbo inspektorė Rita Zubkevičiūtė.

„Jeigu asmuo mato, kad gali sušalti, turi iš karto eiti šildytis, apie tai pranešti savo tiesioginiam vadovui arba darbuotojų saugos sveikatos specialistui, jeigu tokį randa įmonėje, na, ir kritiniu atveju – skambinti į valstybinę darbo inspekciją“, – sako R. Zubkevičiūtė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius