Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalvarijų turgavietėje savivaldybės kontrolieriai aptiko daugybę pažeidimų

Piketuotojai antradienį tikisi išgirsti, kokia ateitis laukia Kalvarijų turgaus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kalvarijų turguje auditoriai rado pažeidimų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko 2009 metų ir pirmųjų penkių 2010 metų bendrovės Kalvarijų turgaus auditą. Pateiktoje ataskaitoje nurodoma nemažai pažeidimų, tarp kurių įvardijami papildomų darbuotojų priėmimas, neskaidrūs konkursai, taip pat galimybės piktnaudžiauti didinant ar net mažinant miesto tarybos nustatytus įkainius konkrečiai prekybos vietai.

Savivaldybės kontrolieriaus Šarūno Skučo išplatintame pranešime rašoma, kad įmonės 2009 metų antrojo pusmečio vidutinės pajamos sudarė 331,1 tūkst. Lt, o per pirmuosius penkis 2010 metų mėnesius – jau tik 280,7 tūkst. Lt. Tuo tarpu vidutinės išlaidos per atitinkamą laikotarpį išaugo nuo 282,3 tūkst. Lt iki 303,8 tūkst. Lt. Dėl šios priežasties bendrovė pelno, antrąjį pernai metų pusmetį siekusio 48,7 tūkst. Lt, šiemet jau nebegavo – nuostoliai per mėnesį vidutiniškai siekė 23 tūkst. Lt.

Vykdyti neskaidrūs pirkimai

Anot savivaldybės kontrolieriaus, tokį veiklos pelno kritimą vidutiniškai beveik 72 tūkst. Lt per mėnesį didele dalimi lėmė neskaidrūs ir neteisėti viešieji pirkimai, taip pat dėl aplaidumo ar tyčinių veiksmų nesurenkami visi priklausantys prekybos vietų nuomos mokesčiai.

Kaip šiurkštesnius pažeidimus auditoriai nurodė tai, kad į turgavietę buvo priimta dirbti daugiau darbuotojų, negu galima pagal įmonės patvirtintą struktūrą ir dėl to papildomai buvo išmokėta 64,1 tūkst. Lt.

Taip pat Kontrolės ir audito tarnybai kilo abejonių dėl „Kalvarijų turgavietės patalpų bei teritorijos valymo ir priežiūros, pastatų inžinerinių sistemų techninės priežiūros ir aptarnavimo bei apsaugos paslaugų pirkimo“ konkurso skaidrumo. Įmonės valdyba šį konkursą buvo sustabdžiusi, tačiau bendrovės direktorius pasirašė sutartį su tiekėjais.

Pažeidimų įžvelgta ir perkant teisines paslaugas, kai teisinių paslaugų viešajam pirkimui dokumentus rengusi advokatų kontora vėliau pati buvo pripažinta konkurso nugalėtoja. Perkant šias paslaugas bendra 183,5 tūkst. Lt (be PVM) suma buvo skaidoma ir tokiu būdu neleistinai taikytos mažos vertės pirkimų procedūros.

Direktorius gali piktnaudžiauti

Be kitų pažeidimų, nurodoma ir tai, kad prekybos vietos nuomos sutarčių sąlygos sukuria galimybę piktnaudžiauti, nes sutartyse numatyta turgavietės direktoriui galimybė padidinti ar net sumažinti miesto tarybos nustatytus įkainius konkrečiai prekybos vietai, todėl sudaromos galimybės subnuomoti prekybos vietas aukštesnėmis kainomis.

Taip pat turgavietės administracija kaltinama neįgyvendinusi dalies esminių dar 2009 metų atlikto audito rekomendacijų, kurios galėjo padėti žymiai sumažinti galimybes piktnaudžiauti nesurenkant prekybos vietų nuomos mokesčių, taip pat toliau nevykdoma derama kontrolė, dalis mokesčių nesurenkami, todėl mažėjo įmonės pajamos.

Anot Š.Skučo, medžiaga apie audito metu nustatytus šiurkščius pažeidimus bus perduota teisėsaugos organams, kad nusižengę asmenys būtų patraukti atsakomybėn.

(Papildyta 14.30) Kalvarijų turgaus administracijos direktorė Genovaitė Karolina Meilūnienė Pripažįsta, kad auditorių užfiksuoti pažeidimai yra teisingi, tačiau taip buvo elgiamasi vadovaujant buvusiam Kalvarijų turgaus direktoriui Audriui Barauskui.

„Turime daug problemų su konkurso „Kalvarijų turgavietės patalpų bei teritorijos valymo ir priežiūros, pastatų inžinerinių sistemų techninės priežiūros ir aptarnavimo bei apsaugos paslaugų pirkimo“ laimėtojais, kadangi darbai atliekami nekokybiškai. Ateinami po laisvadienių, o turgus kartais atrodo kaip Kariotiškių sąvartynas – blogai valoma, darbuotojus atleido, atlyginimus sumažino. Tarkim, valytoja, anksčiau uždirbusi 1050 Lt, dabar uždirba tik 350 Lt. Tai tikras pasityčiojimas iš žmonių“, - pasipiktinimo neslėpė G.K.Meilūnienė.

Anot jos, dabar stengiamasi ankstesnių vadovų klaidas taisyti, tačiau tai ne visada pavyksta, mat sutartys pasirašytos itin nepalankios turgavietei, o palankios paslaugų tiekėjams.

Po savaitės, lapkričio 24 dieną, turėtų būti atplėšti vokai su konkursiniais pasiūlymais dėl Kalvarijų turgavietės nuomos. Planuojama, kad turgavietė bus išnuomota 25 metams, o nuomininkai privalės investuoti į turgaus renovaciją ne mažiau kaip 25 mln. Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min