Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KAM pareigūnas A.Plokšto dėl sraigtasparnių remonto Rusijoje gavo pastabą

Krašto apsaugos ministerija
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Krašto apsaugos ministerija
Šaltinis: BNS
2
Skaitysiu vėliau
A A

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis paskyrė pastabą aukšto rango ministerijos pareigūnui Arturui Plokšto dėl to, kad jis pernai pritarė sraigtasparnių remontui Rusijoje.

„Komisija konstatavo, kad A.Plokšto dėl aplaidumo neatsižvelgė į Strateginių prekių kontrolės įstatymo nuostatą ir taip neatliko savo, kaip valstybės tarnautojo, pareigos laikytis visų Lietuvos teisės aktų ir užtikrinti jų vykdymą. Už padarytą tarnybinį nusižengimą (valstybės tarnautojo pareigų neatlikimas arba netinkamas atlikimas) skirta tarnybinė nuobauda – pastaba“, – BNS sakė ministro atstovė Vita Ramanauskaitė.

A.Plokšto eina Krašto apsaugos ministerijos Ginkluotės ir valdymo sistemų departamento direktoriaus pareigas.

Sutartį su įmone „Helisota“ dėl sraigtasparnių remonto Rusijoje pasirašęs tuometinis Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas neteko pareigų.

Pernai lapkritį jis pasirašė raštą, jog Krašto apsaugos ministerija „neturi informacijos, prieštaraujančios licencijų išdavimui“ remontuoti sraigtasparnius Rusijoje. Jis šį dokumentą pasirašė kaip pajėgumų ir ginkluotės generalinį direktorių pavaduojantis pareigūnas.

Po kelių savaičių Užsienio reikalų ministerija perspėjo, jog licencijų išdavimas prieštarautų Europos Sąjungos (ES) sankcijoms Rusijai ir Lietuvos užsienio politikos interesams. Šį raštą pasirašė R.Karoblis, tuomet ėjęs užsienio reikalų viceministro pareigas. Dar po kelių dienų sutartys dėl sraigtasparnių remonto Rusijoje buvo sustabdytos.

Pasak V.Ramanauskaitės, tarnybinis tyrimas dėl A.Plokšto veiksmų buvo baigtas kovo 22 dieną, o pastabą ministras jam paskyrė balandžio 5 dieną. Apie šią nuobaudą ministerija viešai neskelbė.

Sutartį su įmone „Helisota“ dėl sraigtasparnių remonto Rusijoje pasirašęs tuometinis Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas neteko pareigų. Po tarnybinio patikrinimo jis buvo įtrauktas į laikinąjį rezervą, o praeitą savaitę atleistas iš pareigų, remiantis karinės žvalgybos informacija, jog nušalinimo nuo pareigų metu jis menkino krašto apsaugos ministrą ir kariuomenės vadą.

A.Plokšto 1992–2004 metais buvo Seimo nariu. Jis yra buvęs Lietuvos lenkų sąjungos, Lietuvos demokratinės darbo partijos, socialdemokratų partijos nariu. Krašto apsaugos ministerijoje A.Plokšto dirba nuo 2007 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min