Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karinių oro pajėgų kariai į Santariškių klinikas Vilniuje perskraidino donoro organus

Karinių oro pajėgų karių sraigtasparnis
DAPPA nuotr. / Karinių oro pajėgų karių sraigtasparnis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienio vakarą Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8T įgula perskraidino donoro organus ir medikų komandą iš Kauno į Santariškių klinikas Vilniuje.

Kaip teigiama KAM pranešime, dėl pagalbos perskraidinti transplantuojamus organus į kariuomenę kreipėsi Nacionalinis organų transplantavimo biuras. Organus ir medikus perskraidino Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Antrajame paieškos ir gelbėjimo poste Kaune budėjusi įgula, vadovaujama įgulos vado kapitono Laimio Aleknavičiaus kartu su antruoju lakūnu vyresniuoju leitenantu Tomu Brusoku, lakūnu-stažuotoju vyresniuoju leitenantu Petru Kleponiu, borto techniku viršila Kęstučiu Tauru, gelbėtoju viršila Ramūnu Jankausku. Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8T (borto numeris 26) iš Antrojo paieškos ir gelbėjimo posto Kaune pakilo 22 val. ir po 25 minučių nusileido Santariškių klinikų aikštelėje.
 
Karinių oro pajėgų sraigtasparniai nuolat budi dviejuose paieškos ir gelbėjimo postuose Kaune ir Nemirsetoje ir yra pasirengę prireikus nedelsiant suteikti pagalbą Lietuvos žmonėms.
 
Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos atlieka donorų organų transportavimą pagal 2001 m. birželio 15 d. pasirašytą Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio transplantacijos biuro bendradarbiavimo sutartį. Tų pačių metų liepos 4 d. sutartis dėl organų transportavimo  taip pat buvo pasirašyta su Respublikiniu rekonstrukcijos ir mikrochirurgijos centru.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min