Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kariškiai pradėjo ruoštis didžiausioms kitų metų pratyboms „Gintarinė viltis 2011“

Pratybų “Gintarinė viltis 2007” momentas
Gintauto Tiškos/KAM nuotr. / Pratybų „Gintarinė viltis 2007“ momentas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gruodžio 13–16 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre, Nemenčinėje, vyko pratybų „Gintarinė viltis 2011“ pagrindinė planavimo konferencija. Konferencijos metu buvo tobulinamas pratybų scenarijus ir planas, buvo koordinuojami pratybas planuojančių padalinių, įvairių sričių specialistų ir užsienio partnerių veiksmai.

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, be Lietuvos kariuomenės atstovų, planavimo konferencijoje dalyvavo ir pratybose dalyvausiančių užsienio šalių – Estijos, Gruzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Suomijos – taip pat Viešojo saugumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos atstovai.

Pratybos „Gintarinė viltis 2011“, kurios kitų metų birželį vienu metu vyks Klaipėdoje ir Pabradėje, bus didžiausios metų karinės pratybos Lietuvoje. Planuojama, kad pratybose dalyvaus atstovai iš 9 šalių – iš viso daugiau kaip du tūkstančiai karių, pareigūnų ir civilių, taip pat kitų šalių ir organizacijų pratybų stebėtojai.

„Džiugu, kad po ketverių metų pertraukos Lietuvoje vėl bus organizuojamos pratybos „Gintarinė viltis“. Šios pratybos taip pat išsiskirs tuo, kad jose dalyvaus visų kariuomenės rūšių pajėgos, vykdysiančios tiek savarankiškas, tiek ir jungtines operacijas“, – apie pratybas „Gintarinė viltis 2011“ kalbėjo Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo atstovas pulkininkas leitenantas Stasys Paldūnas, atsakingas už pratybų „Gintarinė viltis“ Lietuvoje planavimą.

Pratybas planuoja, o kitais metais jas valdys ir vadovaus Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

Tradicinės tarptautinės pratybos „Gintarinė viltis“ Lietuvoje organizuojamos nuo 1995 metų. Pagrindinis 2011 metais vyksiančių pratybų tikslas – NATO ir kitų šalių bendrų veiksmų koordinavimas vykdant tarptautines atsako į krizines situacijas operacijas, naudojant skirtingą techniką ir ekipuotę, esant skirtingoms padalinių struktūroms ir procedūroms, tai pat priimančiosios šalies paramos procedūrų vertinimas ir tobulinimas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min