Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karo veteranams norima užtikrinti socialines garantijas

Klaipėdoje gyvenančių karo veteranų gretos sparčiai retėja.
A.Kripaitės nuotr. / Klaipėdoje gyvenančių karo veteranų gretos sparčiai retėja.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdietis Seimo narys Evaldas Jurkevičius kreipėsi į Krašto apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas dėl piliečių iniciatyvos reglamentuoti karo veteranų teisinį ir socialinį statusą.

„Išklausęs Afganistano karo veteranų organizacijos „Miražas“ pirmininko Rimanto Chmieliausko argumentus, pagrindžiančius įstatymo dėl karo veteranų poreikį, nusprendžiau palaikyti šią iniciatyvą“, - sakė E.Jurkevičius.

Organizacijos pirmininkas pateikė parengtą Lietuvos Respublikos karo veteranų įstatymo projektą, kurio paskirtis reglamentuoti karo veteranų teisinį statusą bei socialines garantijas. Įstatymo projekte apibrėžiami pagrindiniai socialinių garantijų principai, apimtis ir turinys.

Numatyta, kad karo veteranas – Lietuvos pilietis, kuris bent vieną dieną buvo zonoje konflikto, pagal tarptautinę teisę pripažinto kariniu, ir atliko jam, kaip kariui, paskirtas užduotis.

Įstatymo projekte karo veteranų socialinių garantijų sistema remiasi valstybės garantuota socialinė apsauga suteikiant karo veteranams papildomas teises, lengvatas ir kompensacijas už tarnybos metu patirtus sunkumus ir praradimus, skiriant tam tikslui biudžetinius asignavimus. Taip pat sudarymu sąlygų, kurios padėtų karo veteranams savo jėgomis ir lėšomis kelti pragyvenimo lygį. O socialinės garantijos būtų teikiamos individualiai ir diferencijuotai – priklausomai nuo karinės tarnybos trukmės ir sąlygų, taip pat nuo veterano amžiaus ir sveikatos būklės.

Įstatymo projektu siūloma įteisinti, kad karo veteranai gautų vienkartines išmokas, kurių dydis priklausytų nuo karinės tarnybos trukmės ir sąlygų, sveikatos praradimų. Be to,  kad gautų ir periodines išmokas bei valstybinę pensiją, mokesčių lengvatas komunalinėms išlaidoms. Jiems taip pat turėtų būti skirta parama būtiniesiems vaistams ir medicininės pagalbos priemonėms įsigyti.

Įstatymo projekte numatyta, kad iš valstybės biudžeto turi būti kompensuojamas karo veteranų kasmetinis 14 dienų reabilitacinis – sanatorinis gydymas. Užsimenama ir apie kitas lengvatas: įdarbinimo, mokymo ir perkvalifikavimo, transporto paslaugų.

Įstatymo projekte pabrėžiama karo veteranų organizacijų svarba. Siūloma numatyti karo veteranų bendruomenėms lengvatas, susijusias su ūkinė-komercinė veikla.

Karo veteranų socialinės apsaugos politikos kūrimui ir jos realizavimui būtų įsteigta Karo veteranų reikalų valstybės tarnyba prie Vyriausybės.

Šis įstatymas pareikalaus papildomų valstybės biudžeto išlaidų. Todėl Seimo narys Evaldas Jurkevičius paprašė Krašto apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų pateikti savo poziciją dėl galimybės priimti ir įgyvendinti Lietuvos Respublikos karo veteranų įstatymo projektą.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min